Oči sú pre nás dôležité najmä pre ich praktické využitie. Slúžia nám na videnie, čo je jeden z našich najdôležitejších zmyslov. Avšak majú aj vysokú estetickú hodnotu. Keď sa pozeráte na niekoho tvár, väčšinou vás ako prvé upútajú oči. Každé oči sú jedinečné tvarom, farbou, či dĺžkou mihalníc.

Okrem toho, že oči treba chrániť pred slnkom, vodou, či chemickými látkami je dôležité dopriať im aj určitú starostlivosť. Starostlivosť je dôležitá rovnako pre oči samotné, ako aj pre očné okolie. Vďaka správne nastavenej očnej starostlivosti viete omladiť svoje očné okolie a dodať svojej tvári svieži vzhľad.

Každodenná starostlivosť

V rámci každodennej starostlivosti by ste sa mali zamerať najmä na pravidelnú hydratáciu očného okolia. Najmä starší ľudia majú suché očné okolie, čo zbytočne vedie k tvorbe a prehlbovaniu vrások. Pravidelným používaním olejčeka, alebo krému (najlepšie očného) dodávate potrebnú hydratáciu, čím podporujete pružnosť a elasticitu pokožky.

čistenie pleti

Pravidelná hydratácia však nie je dôležitá len zvonka. Dodržovanie správneho pitného režimu je tiež veľmi dôležité. Zaručuje pevnú, vypnutú, čistú a zdravú pokožku. Pre výrazný efekt je tiež pozitívne dopĺňať telu vitamíny a živiny vo forme ovocia, či zeleniny alebo rôznych doplnkov stravy.

Okrem pravidelnej hydratácie v podobe krémov je veľmi pozitívne spojiť hydratáciu s príjemnou masážou. Nielenže sa krásne uvoľníte pred spaním ale navyše doprajete vašej pokožke príjemné dotyky. Odporúčame sa však inšpirovať overenými technikami kozmetičiek alebo dermatologičiek.

Práve preto by do vašej pravidelnej starostlivosti mala zapadať aj pravidelná návšteva kozmetických či dermatologických inštitúcií. Odborníci si najlepšie poradia s vašou pokožkou a doprajú jej potrebné živiny. Zároveň sa môžete poradiť o používaní správnych produktov pre váš typ pleti.

Samozrejme je veľmi dôležité vždy sa dôkladne odlíčiť. Uistite sa, že ste všetok makeup z tváre dôkladne vyčistili a nikdy nechoďte spať nalíčené. Veľmi dobrou radou sú tiež hydratačné masky pod oči, ktoré nájdete takmer vo všetkých drogériách. Ich použitie je veľmi príjemné a zároveň prospešné.

Špeciálna starostlivosť

oči

V rámci špeciálnej starostlivosti môžete siahnuť aj po trvalejších zákrokoch. Medzi trvalejšie zákroky patria napríklad operácie v rámci estetickej medicíny. Plastiky sú v dnešnej dobe bežnou súčasťou a zameriavajú sa nielen na tvár, ale aj na vylepšenie celého tela.

Medzi veľmi časté problémy s očným okolím patrí napríklad spadnuté, ospalé horné viečko. Pokiaľ vás tento problém trápi, môžete siahnuť po operácii horných viečok. Ide o veľmi populárnu operáciu, ktorá je realizovaná za pomoci najnovších technológií. Jej účinnosť je zaručená, je to rýchly a bezpečný zákrok.

Pri podobných zákrokoch je však dôležité vybrať si vhodnú estetickú kliniku. V náväznosti na to si môžete prezrieť napríklad služby ponúkané estetickou klinkou praha, ktorá patrí medzi veľmi uznávané vo svojej oblasti. Pri starostlivosti o svoje telo netreba nikdy šetriť a tak si doprajte len to najlepšie.

Takýto zákrok je však dobré si dôkladne premyslieť. Ide o finančne náročnejší zákrok, ktorý zároveň zasahuje hlbšie do vášho organizmu. Na druhej strane sú však je účinky zaručené a vy sa môžete tešiť z mladistvého vzhľadu a zvodného pohľadu.

Investícia do seba sa navyše vždy oplatí. Estetická medicína je v súčasnosti na vysokej úrovni a objavuje neustále nové technológie. Pokiaľ teda chcete navrátiť svojim očiam mladosť a sviežosť prečítajte si viac o blefaroplastike.