Cestovanie patrí medzi aktivity, ktoré si zrejme so šetrením nespájate. Mnoho ľudí dokonca tieto slová vníma ako antonymá. Úlohou tohto článku je ale ukázať vám, že cestovanie spolu so šetrením nie sú nereálnou kombináciou. Treba iba vedieť ako na to. Ako teda môžete cestovať a zároveň šetriť? Prípadne ako na lacnejšiu dovolenku?

Výber výletu

Medzi najdôležitejšie aspekty samotného cestovania patrí samozrejme destinácia a tiež typ pobytu a ubytovanie. Tieto tri aspekty sú väčšinou aj najväčším míľnikom čo sa týka celkovej ceny. Pri výbere treba rovnako zohľadňovať vaše preferencie ako aj samotné možnosti ubytovania. Jednou zo základných vecí, ktoré vám pomôžu ušetriť je médium, ktoré si na bookovanie výletu vyberiete.

Veľmi obľúbený spôsob je výber a rezervácia cez internet. Niet sa prečo čudovať, veď je to rýchle a jednoduché. Dokonca táto forma môže vášmu pobytu priniesť aj možnosť ušetriť. Viaceré z týchto internetových stránok totiž ponúkajú aj rôzne zľavy, ktoré môžete na samotnú rezerváciu, či pobyt uplatňovať. Okrem zliav je výhodné aj to, že vidíte recenzie od ostatných zákazníkov a niekedy sa môžete stretnúť aj s reálnymi fotografiami.

hotel

Študenti môžu ušetriť aj viac

Študenti často od ostatných počúvajú, že by mali cestovať, aby nadobudli skúsenosti. To je síce pravda, no so študentským životom a zárobkom sa nespája veľký luxus. Veľkou výhodou, ktorá vám môže pomôcť aj zjavne ušetriť je multifunkčná študentská karta ISIC. Vo väčšine kultúrnych a prírodných pamiatok, múzeí a zariadení takúto kartu prijímajú a vždy vám zaručí určitú formu zľavy.

Cestovanie ekologicky, rozumne a šetrne

Veľa ľudí odsudzuje dovolenky, či pobyty, ktoré zahŕňajú vlastnú prípravu jedla. Je to menej komfortné, no napriek tomu vám to umožní vo veľkej miere ušetriť a môžete si variť to čo máte radi. Pri niekoľkodňových výletoch je to viac ako vyhovujúce a na tejto položke uvidíte najvýraznejšie ušetrenie. Ďalším spôsobom ako ušetriť je napríklad nosiť si vždy vlastnú fľašu s vodou. Okrem toho, že vám to pomôže ušetriť peniaze, ide aj o veľmi ekologický spôsob ako zamedzíte používaniu jednorázových plastov.

fľaša

💡Rovnako sa takto dá ušetriť pokiaľ si budete nosiť vlastnú tašku. Tieto drobné krôčiky vám okrem ušetrených mincí môžu priniesť aj dobrý pocit z pomoci planéte. 💡

Šetrenie pri cestovaní nie je obmedzovaní svojich potrieb, prípadne o odopieraní si. Ide skôr o využívanie kritického myslenia, ktoré je nám prirodzené, ale kvôli konzumnému spôsobu života naň často zabúdame. Ušetriť môžete napríklad aj tým, že budete vyhľadávať skôr aktivity v prírode, kde nemusíte platiť žiadne vstupné poplatky a napriek tomu si užijete skvelý plnohodnotný zážitok.