Trendy sa menia a móda je vždy v pohybe. Rok 2023 prináša nové a zaujímavé novinky pre mužov aj ženy. Zaujíma vás, čo sa momentálne nosí? Tu je prehľad najzaujímavejších trendov pre obe pohlavia, ktoré určite pritiahnu pozornosť všetkých módnych nadšencov.

Móda pre neho

Pánska móda sa v roku 2023 rozhodne uberá zaujímavým smerom a vyzýva pánov, aby ste sa prestali báť. Cieľom je vytvoriť naozaj štýlové kombinácie, no tiež navrátiť sa ku koreňom a k prírodným materiálom.

Kožené bundy s vintage šmrncom

Kožené bundy sú vždy trendy a v roku 2023 sa objavujú na scéne s určitým vintage šmrncom. Klasické strihy, ako napríklad moto bundy s nášivkami, šnurovaním alebo metalickými detailmi, pridávajú do módneho štýlu mužov rockový a rebelantský vzhľad.

Obleky plné vzorov a farieb

Obleky už dávno nie sú len tmavé a nudné. V roku 2023 sa objavujú obleky so vzormi a farbami. Pánske regály značkových obchodov preto plnia kvetinové vzory, geometrické tvary, pastelové farby a pruhy. Tieto obleky pridávajú do šatníka mužov zábavu a originalitu. Stačí k nim doladiť hodné tričká a je to. Mimochodom, ak hľadáte kvalitné basic kúsky vhodné aj do farebných oblekov, pozrite si napríklad pánske tričká na Answear.sk.

Prírodné materiály a udržateľnosť

Udržateľnosť je dôležitým trendom aj v módnom priemysle (a to nielen tento rok). V roku 2023 sa objavujú odevy vyrobené z prírodných materiálov, ako sú konope, bambus alebo organická bavlna. Tieto kúsky sú nielen ekologicky zodpovedné, ale aj štýlové a pohodlné. Vyskúšajte ich!

Móda pre ňu

Dámska móda je taktiež plná farieb, nových materiálov a skvelých retro kúskov. Však posúďte sami!

Lesklé saténové šaty

Saténové šaty s leskom sú jedným z najvýraznejších ženských trendov roku 2023. Môžu to byť dlhé šaty na ples alebo krátke kokteilové šaty na špeciálne príležitosti. Saténový lesk dodáva šatám luxusný a sofistikovaný vzhľad, ktorý pôsobí honosne. Pozrite si kolekcie značiek ako DKNY, Calvin Klein, či Liu Jo https://answear.sk/m/liu-jo, kde zaručene nájdete nielen skvelé kúsky, ale aj inšpiráciu.

Barety a klobúky s výraznými detailmi

Klobúky a barety sú vždy štýlovým doplnkom a v roku 2023 sa objavujú s výraznými detailmi. Môžu to byť nášivky, perie, šperky alebo rôzne vzory. Tieto doplnky outfitom pridávajú originalitu a jedinečnosť.

Navyše, pastelové farby sú jedným z hlavných farebných trendov. Ružová, modrá, žltá, fialová a iné pastelové odtiene sa objavujú na šatách, topoch, sukniach a ďalších odevoch, ale tiež na klobúkoch a baretoch. Zaobstarajte si preto váš kúsok a pohrajte sa s farebnými kombináciami.

Rovné nohavice s vysokým pásom

Rovné nohavice s vysokým pásom sú populárnym trendom roku 2023. Tieto nohavice sú pohodlné a štýlové a hodia sa takmer na každú príležitosť. Kombinujú sa s klasickými topmi, blúzkami alebo tričkami, a vytvárajú moderný a sofistikovaný vzhľad. Doplňte ich plátenými teniskami s hrubou podrážkou, ktoré sú mimo iné ďalším veľkým trendom tohto roka, a máte vyhrané. Tieto tenisky totiž dodávajú ženským outfitom športový a urbanistický vzhľad, a zároveň sú veľmi pohodlné na nosenie.

V roku 2023 módne novinky pre neho a pre ňu zdôrazňujú individualitu, kreativitu a udržateľnosť. Rovnako ako v minulosti, aj tento rok sa objavujú vintage štýly, prírodné materiály a zaujímavé detaily, ktoré pridávajú do outfitov šmrnc a originalitu. Farby a vzory tiež zohrávajú dôležitú rolu v módnych trendoch pre obidve pohlavia. Bez ohľadu na váš štýl a vkus, v roku 2023 sa nájde niečo pre každého módneho nadšenca. Takže nech už ste muž alebo žena, môžete sa tešiť na zaujímavé a štýlové trendy, ktoré rozbúria vody v módnom svete.