Slovensko sa odjakživa pyšní svojím vzťahom k prírode. Zovreté v prstenci vysokých hôr, poskytuje svojim obyvateľom divočinu každého druhu. Za rybačkou na Slovensko prichádzajú rybári zo širokého okolia, o poľovačke nehovoriac. Slovenské lesy sú bohaté na zver a vtáctvo. Hubárstvo sa taktiež medzi obyvateľmi všetkých regiónov Slovenska teší veľkej obľube a priúčajú sa mu už aj najmenší.

Hubačka po daždi

Nie ste milovníkom loptových hier ani nejazdíte na bicykli, ale predsa si radi dáte do tela a radi sa spotíte? Ak máte navyše blízky vzťah k prírode, hubačka pre vás môže byť tou správnou cestou, ako spestriť svoj život a obohatiť sa i po fyzickej a duševnej stránke. Na máloktorom mieste sa rozprestiera také blažené ticho, ako práve v lese. Na prechádzke po lese si dokonale vyčistíte hlavu a zabudnete na všetky povinnosti, čo na vás čakajú v práci či v domácnosti. K tomu, aby ste sa po lese mohli bezpečne pohybovať, potrebujete správnu obuv a odev. Ideálne niečo pevné, čo odolá ostrým konárom. Zľavy na outdoorovú obuv vás presvedčia, že nakúpiť sa dá aj bez toho, aby ste minuli mesačný plat. Pevné topánky vás ochránia pred dažďom a hadmi, no zároveň vás fixáciou členkov ochránia pred ich zvrtnutím na nerovnom teréne. Keď sa na lesy znesie dážď, oceníte, že máte po ruke pršiplášť alebo termoprádlo. Ešte viac vás však bude hriať vedomie, že ste na oblečenie vďaka zľavám na športové oblečenie minuli minimum peňazí.

Na ryby v novom

Neexistuje väčšia tragédia, ako keď si na dlho plánovanú rybačku zabudnete vziať svoj obľúbený pršiplášť, kabát a čižmy. To celý výsledný dojem pokazí. Aj ryby akoby menej brali. Všetko je zlé. To dokazuje, že oblečenie je pri práci v prírode veľmi dôležité. Zvlásť teplota ovzdušia môže celú situáciu výrazne zhoršiť. Na ryby sa obvykle chodí zavčas rána alebo k večeru. V oboch prípadoch je počasie chladnejšie a je vyššia pravdepodobnosť zrážok, obzvlášť počas jesene. Za zľavnené ceny si dnes môžete kúpiť aj vyhrievané oblečenie. Šiltovka zas ochráni váš zrak pred nízkym slnkom.

Kamufláž je najlepší repelent proti medveďom

Podobne ako rybári a hubári, aj poľovníci sú odkázaní na priaznivé poveternostné podmienky. Keď sa počasie zhorší, spoliehajú sa na svoj odev. Aby sa však mohli na svoje oblečenie spoľahnúť, nakupujú so zľavami u nás. Vedia totiž, že kúpia značkové oblečenie testované skúsenosťami v divokej prírode a za extrémnych podmienok a za veľmi nízku cenu. Bundy a nohavice pre poľovníkov sú opatrené kamuflážovými prvkami. Tie ich chránia pred tým, aby ich spozorovala divoká zver. Môžu sa tak nepozorovane pohybovať medzi stromami a sledovať jej pohyb a život a zaznamenávať ho pre budúce účely. Existujú kamuflážové odevy na všetky sezóny. Pochopiteľne, nebudete nosiť odev s motívom jesenného lístia v zime.