Chorvátsko je úžasná krajina, v ktorej si užijete more, pláže, pamiatky ale aj nezabudnuteľné párty. Pokiaľ od dovolenky očakávate najmä zábavu vyberte sa na niektorú z párty pláží, alebo navštívte letné festivaly.

Pláž Zrće na ostrove Pag

Zrće je dokonalé miesto pre mladých ľudí, ktorí sa chcú zabávať a užívať si párty na pláži pod holým nebom. Na štrkovej pláži nájdete viacero klubov, z ktorých najobľúbenejšie sú Papaya, Aquarius či Kalypso. Zábava začína v poobedných hodinách a končia nad ránom. Zrće prináša zábavu aj počas dňa a to vďaka športovým aktivitám ako je vodné lyžovanie, vodní bicykle či skútre. Ak snívate o párty, ktorá trvá celý týždeň ostrov Pag je pre vás ideálnym miestom. 

Spestrením dovolenky môže byť aj letný festival a na tie je bohatý najmä spomínaný ostrov Pag. Sezóna festivalov začína už koncom mája a končí začiatkom septembra. Na Zŕce sa konajú festivaly Zrce Spring Break Europe, Papaya Spring Break, Zrce Beach Wild&Free Festival, Fresh Island Festival a mnohé iné. 

Pláž Bačvice v meste Split

Na pláži Bačvice nájdete viacero reštaurácií, barov a najmä disco kluby. K najznámejším patrí klub Tropic, v ktorom párty trvá až do rána. Táto pláž ako aj samotné mesto ponúkajú oveľa viac a tak si môžete vychutnať zábavu, pamiatky aj polihovanie na pláži, ktorá získala modrú vlajku, čo je symbol čistého mora a kvalitných služieb.

Pláž Zlatni Rat na ostrove Brač

Zlatni Rat patrí k najpopulárnejším a najkrajším plážam v Chorvátsku. Aj tu vás čaká čulý nočný život, bary aj zábava pod holým nebom. Pláž je tvorená drobnými kamienkami, a kým sa vyberiete na párty môžete si vyskúšať potápanie, surfing a iné športové aktivity. Dovolenka na ostrove Brač uspokojí mladých ľudí, očakávajú zábavu, ale aj tých, ktorí si chcú užiť more a príjemnú pláž.

Zdroj Informácií: Aparatmány Chorvátsko, Ministerstvo zahraničných vecí SR