Tonery sú veľmi dôležitou súčasťou kancelárií, domácich pracovní. Sú funkčným „motorom“ pre všetky tlačiarne a pomáhajú nám dostať text alebo obrázky z počítača na papier. Väčšina z nás sa už vyskytla s problémom vysychania tonerov. Vysychanie tonerov býva spôsobené nepravidelným používaním, ale najmä býva spôsobené nekvalitnými tonermi.

Ak si chcete vybrať nové tonery, vyberajte ich z kvalitných eshopov. Jedným z nich je aj eshop naplne-do-tlaciarni.sk.

Tonery podľa typu tlačiarne

Pri výbere nových tonerov je potrebné zistiť si, aký typ tlačiarne máte. Samozrejme, aj značka tlačiarne je veľmi dôležitá a preto ak máte doma tlačiareň HP a používate toner CE285A, budete si kupovať práve tento konkrétny toner od značky HP.

Poznáme dva typy tlačiarní – laserové a atramentové. Skôr, ako nebudete vedieť, či máte laserovú tlačiareň, alebo atramentovú, nové tonery ani nenakupujte.

Pri všetkých toneroch na eshope je uvedené pre aký typ tlačiarne sú určené, aký je to typ tonera, akú má značku, výdatnosť (počet strán) a samozrejme aj to najdôležitejšie, a to farba.

Originálne a alternatívne tonery

Na známom eshope naplne-do-tlaciarne.sk, ktorý predáva kvalitné tonery, nájdete v ponuke originálne tonery, ale aj tie alternatívne, ktoré poznáme skôr pod názvom kompatibilné tonery. Originálne tonery sú o čosi drahšie, ale zato sú kvalitnejšie ako kompatibilné. Kompatibilné ale na prvý pohľad nerozoznáte od originálnych. Ich výhodou je vysoká podobnosť práve s originálnymi tonermi. Môžete si vybrať z ponuky alternatívnych laserových a atramentových tonerov a z ponuky originálnych laserových, či atramentových tonerov. Nebudete mať problém nájsť kvalitnú náplň HP 300.

Ak si chcete vybrať kvalitné tonery, vyberte si buď z originálnych tonerov, alebo z alternatívnych kompatibilných. Môžete sa dostať aj k ponuke repasovaných alebo renovovaných tonerov. Tie bývajú znovu naplnené tonerovým práškom a tým šetria aj prírodu. Sú však najmenej kvalitné.