Blíži sa čas zimný. Listy popadané na chodníku zakrátko pokryje vrstva bieleho snehu. Klíma sa ochladí a nad hlavami občanov Slovenska sa začne premávať studený vietor. Na šport prídu zlé časy. Ak sa aj vám zdá, že tieto vety sú plné pesimizmu a zima je podstatne zábavnejšia ako sa môže zdať, prečítajte si, ako možno tráviť zimný čas s priateľmi a zároveň športovať.

Lyžami po svahu

Lyžovačka je termín, ktorý rezonuje v každej slovenskej rodine. Pre niektorých je nedosiahnuteľným snom, no väčšina aspoň priemerne zarábajúcich Slovákov si ju z času na čas dopraje. Šport tu však nie je preto, aby sa ním mohli zabávať len bohatí, ako tomu bolo možno pred tisíckami rokov. Na šport netreba extra štúdium, netreba pochádzať z prestížnej rodiny a preto ani príslušenstvo k jeho vykonávaniu by nemalo byť nedostupné pre bežného človeka. V našej ponuke nájdete zľavy na športové oblečenie a rôzne príslušenstvo, počnúc tenisovými raketami až po bicykle či lyže. Práve lyže sú veľmi obľúbené v zimnom ročnom období.

Lacné lyže

Naše kupóny a zľavy vám zabezpečia tie najkvalitnejšie lyže vyberané odborníkmi v tej najprístupnejšej sume, akú inde na webe nenájdete. Zastavte sa preto na našej stránke o chvíľu dlhšie a uvidíte, že nebudete ľutovať. Zľavy sú skutočne na sortiment každého druhu. Ak už jedny lyže vlastníte, môžete zvážiť kúpu nových lyží pre svoje dieťa alebo partnera. Ak sú aj oni vybavení tými najlepšími lyžami, možno oceníte veľký výber lyžiarskych odevov. Lyžiarske bundy a nohavice s vysokým vodným stĺpcom vás ochránia pred premoknutím. Taktiež netreba zabúdať na vhodnú lyžiarsku obuv, ktorá by vám mala tesne obopínať chodidla, aby sa noha vo vnútri topánky nehýbala. Zároveň by však topánka nemala nohu prisilno škrtiť, to by mohlo byť nepríjemné.

Generácia snowboardistov

Medzi mladými je trendom robiť všetko naopak. Keď dospelí pijú čaj, mladí víno. Keď dospelí zabočia doprava, mladí doľava. Keď dospelí majú lyže dve, mladí len jednu. Práve tak totiž vyzerá moderný snowboard. Je to mimoriadne zaujímavá vecička, vhodná skôr pre tých, čo holdujú mierne adrenalínovej verzii lyžovania. Pri snowboardovaní máte obe nohy pripnuté k jednej doske. Lenže tu nastáva viacero problémov. Treba zvoliť správnu dĺžku dosky, jej šírku, materiál, dizajn a taktiež typ a rozmer viazania a topánok. Pre začiatočníka môže byť kúpa všetkých týchto vecí v jednu sezónu poriadne mastná. Zľavy a kupón na zľavy, ktorý ponúkame, vám pomôže sa vo svete snowboardingu zorientovať a zachovať si pri tom chladnú hlavu aj plnú peňaženku.

Iné zimné športy

Okrem lyžovania a snowboardovania sa Slováci tiež radi bežkujú, sánkujú, bobujú alebo korčuľujú. Ten neopísateľný pocit, keď na novučičkých korčuliach vybehnete na čerstvo zmrznuté jazero, vám nedá žiaden iný šport. Rovnako ako pri korčuľovaní, aj pri sánkovaní a bobovaní sa posilujú medziľudské vzťahy, keďže sú to športy zvyčajne skupinové. Narozdiel od lyžovania a snowboardovania, pri ktorých sa skupiny rozlezú po svahu a stretnú sa opäť až dolu pri lanovke či v ski bare.