Dá sa vôbec na turistike ušetriť? Samozrejme, že dá! Treba len vedieť ako na to. Turistika je väčšinou jednou z foriem dovoleniek, ktoré vám ponúkajú jednoduchú možnosť ušetriť. Veď príroda je dostupná pre každého a nikomu neplatíme za jej navštevovanie. Naplánujte si teda pokojne turistickú dovolenku a pozrite sa na pár tipov ako na nej môžete jednoducho a bez veľkého obmedzovania ušetriť.

Ubytovanie s vlastnou kuchyňou

Ubytovanie s vlastnou kuchyňou vám pomôže ušetriť nech už ste na dovolenke kdekoľvek. Môžete si tam totiž pripravovať veľmi rýchle a lacné jedlá, rovnako ako napríklad aj kávu. Aj pokiaľ nechcete variť, môžete si do chladničky odložiť jedlá, ktoré môžete konzumovať na raňajky, prípadne ich len rýchlo tepelne upraviť. Výhodné je to napríklad aj na prípravu desiaty. Desiata na turistike je niečo tak nesmierne praktické, že sa budete za to milovať. Naozaj. Keď vyjdete obrovský kopec a unavený si sadnete a vyberiete obložený chlebík, či čokoľvek čo máte radi, vaše srdce zaplesá.

ubytovanie

Vlastná voda

Vždy, nech už idete kamkoľvek, si so sebou zoberte vlastnú vodu vo fľaši. Bufety a reštaurácie pri turistických chodníkoch pýtajú za občerstvenie také peniaze, že si dobré rozmyslíte, či sa vôbec napijete. Tento trik vám 100% zaručí, že ušetríte a navyše je aj veľmi ekologický, najmä pokiaľ neustále používate tú istú fľašu. Uchránite tak planétu od zbytočných plastov a peňaženku od zbytočných výdavkov. Noste si teda vždy vlastnú a šetrite čo sa len dá. Pitný režim je nesmierne dôležitý pri takom namáhavom pohybe ako je turistika v horách.

Oblečenie a topánky z druhej ruky

Šetriť môžete aj keď si zadovážite oblečenie a topánky z druhej ruky. Turistické topánky v zlej veľkosti, prípadne zo zlého materiálu vám dokážu pokaziť celý výlet. Je dobré do nich investovať. Dnes už však viete cez rôzne internetové stránky nakupovať aj turistické oblečenie a topánky z druhej ruky. Ľudia si totiž často obuv objednávajú cez internet a tak im nesadne veľkosť. Môžete sa tak dostať k novým alebo minimálne používaným topánkam za smiešnu cenu a naplno ich využiť pri vašich turistických dobrodružstvách.

turistické topánky

Vyberajte ubytovanie s dobrou dostupnosťou

Čo to znamená? No predovšetkým to, že sa z ubytovania budete môcť dostať priamo na hory. Nebudete tak musieť platiť za parkovisko a bežné trasy zvládnete aj pešo. Výhodné je tiež vyberať si ubytovanie v blízkosti obchodu, reštaurácie, či iných dôležitých zariadení, vďaka čomu ušetríte na benzíne a tiež sa naplno vložíte do spoznávania nového mesta. Aj keď na ubytovaní budete tráviť minimum času, vedzte, že jeho výber patrí medzi najdôležitejšie aspekty celej dovolenky.

Jednodňový výlet

Okrem turistickej dovolenky nemôžeme zabúdať aj na jednodňové výlety, ktoré tiež môžu byť lacnou alternatívou ako získať zážitky a zdolať krásne turistické trasy. Stačí si vybrať trasu vo vašom okolí, dopraviť sa na ňu, prichystať si jedlo a výlet je pripravený. Neminiete takmer žiadne financie a napriek tomu strávite nádherný deň priamo v lone prírody na čerstvom vzduchu. Čo viac si priať? 🙂