Dizajn ako taký je v súčasnosti veľmi populárny, či už sa týka tvorby interiéru, či nových produktov. Ak chcete, aby váš interiér bol dizajnový, môžete osloviť interiérového dizajnéra. Prakticky mu zaplatíte za to, aby ho doladil do každého detailu. Nie každý si však môže takéto služby dovoliť, no napriek tomu existuje niekoľko tipov ako si môžete vytvoriť dizajn interiéru aj svojpomocne. Ako na to?

Tipy na interiérový dizajn

Pri tvorbe interiérového dizajnu konkrétnej miestnosti treba predovšetkým vnímať priestor a rozmery samotného priestoru. Musíte vnímať rozmery okien, dverí, ale rovnako aj potenciál priestoru vzhľadom na jeho proporcie. Samozrejme je vhodné pozerať si vopred inšpiráciu. Skvelou stránkou na načerpanie inšpirácie pre zariadenie interiéru môže byť napríklad Pinterest, kde nájdete tipy na zariadenie do všetkých štýlov, ktoré si len viete predstaviť.

pinterest

Nasleduje už len samotné zariaďovanie. Ideálne je vyberať si väčšie kusy nábytku vo vyššej kvalite a neutrálnych farbách. Zaručíte tak, že ich využijete aj niekoľko rokov. Zároveň je vhodné siahať po výraznejších doplnkoch, ktoré osviežia celkový vzhľad interiéru a doladia každý detail. Navyše môžete nábytok nakupovať výhodne cez internet, napríklad s využitím Moebelix zliav.

Medzi neoceniteľné interiérové doplnky patria rôzne rámiky na fotografie, pohodlné vankúše a deky, či napríklad kvetiny. Ide o doplnky, ktoré sú nadčasové a zároveň dodajú priestoru množstvo štruktúry. Skvelým miestom na nákup doplnkov je internetový obchod Bonami, kde môžete taktiež využívať pri nákupe online Bonami zľavy.

Aplikácie, ktoré vám môžu pomôcť

Pomoc pri riešení interiérového dizajnu môžu predstavovať aj rôzne aplikácie, ktoré vám umožnia skúšať rôzne alternatívy pri zariaďovaní. Môžete si tak imaginárne zariadiť priestor do rôznych štýlov a skúšať variácie podľa toho čo sa vám páči najviac. Ktoré aplikácie vám s týmto môžu pomôcť?

Houzz Interior Design Ideas

Táto bezplatná aplikácia je skvelou voľbou pokiaľ chcete riešiť interiérový dizajn. Je jednoduchá na ovládanie aj pre začiatočníkov. Jednotlivé produkty môžete skúšať priamo ako by vyzerali u vás doma a na základe toho získať obraz o tom, ako bude výsledný dizajn vyzerať. Niet sa čo čudovať, že ide o najpopulárnejšiu aplikáciu minulého roka.

ColorSnap od Sherwin-Williams

Táto aplikácia sa teší tiež veľkej popularite na trhu – umožňuje totiž zadarmo vyskúšať rôzne farby stien jednotlivých miestností u vás doma. Zmenu tak môžete vidieť ešte predtým ako odvediete akúkoľvek prácu.

Pri výbere zariadenia do interiéru môžete využiť naše Zľavobook zľavy pre jednotlivé obchody a tiež môžete ušetriť aj s tými aplikáciami zdarma. Ušetrite pri tvorbe interiérového dizajnu a doprajte si luxus v podobe kvalitného a štýlového zariadenia.