Vlasy sú pre ženy korunou krásy. Starostlivosť o vlasy je veľmi dôležitá a správnymi prípravkami vieme docieliť objem vlasov, lesk a taktiež aj kvalitu a textúru. Je dôležité sa o vlasy dostatočne starať, aby boli zdravé a hydratované, vďaka čomu nám nebudú padať a lámať sa.

Len správnou voľbou vlasovej kozmetiky môžeme docieliť rast krásnych dlhých a zdravých vlasov. Starostlivosť o vlasy je preto veľmi dôležitá. My sa však dnes pozrieme na to ako zaručiť zdravý objem vlasov a tým pripraviť vlasy na akýkoľvek ďalší styling.

Umývanie vlasov

Umývanie vlasov nie je veľmi náročnou procedúrou. Veľmi dôležité je vybrať si na umývanie vlasov správne prípravky, ktoré sú vhodné na váš typ vlasov. Pre každé vlasy sú vhodné iné prípravky. Taktiež aj podľa množstva prípravkov, ktoré používate si vlasy musíte umyť raz, alebo dvakrát šampónom. Nikdy nezabudnite aj na použitie kondicionéra.

Ako často si umývať vlasy? Názory na túto tému sa rôznia v závislosti od konkrétneho typu vlasov. Vo všeobecnosti však je dôležité neumývať si vlasy príliš často, ale ani príliš málo. Obidva extrémy pre vlasy znamenajú prílišnú záťaž. Tiež by ste nemali ísť spať s mokrými vlasmi.

Najdôležitejší krok k dosiahnutiu objemu vlasov

fén

Najdôležitejším krokom je jednoznačne fénovanie. Pred tým ako si vlasy budete fénovať, naneste si tužidlo na zväčšenie objemu do korienkov vlasov. Pre to aby ste dosiahli zaručený objem vlasov musíte si vlasy vyfénovať do sucho v predklone. Práve tým najdôležitejším úkonom je, že fénovanie musí prebiehať v predklone.

Keď vlasy budete mať vyfénované do sucha, je potrebné ich zopnúť na vrchole hlavy. Takto by ste mali počkať až pokiaľ vlasy nevyschnú. Potom stačí vlasy už len rozpustiť a žiadaný objem na svete. Úprava vlasov je tiež omnoho jednoduchšia.

Prípravky na vlasy

Pri každom stylingu sú však v prvom rade dôležité konkrétne prípravky na vlasy. Aj na docielenie správneho objemu potrebujete kvalitné prípravky, ktoré sú určené na váš typ vlasov. Tiež je dobré tieto prípravky vyskúšať viacerými spôsobmi, aby ste si našli spôsob ako ich správne aplikovať pre docielenie žiadaného výsledku.

objem vlasov

Kde nakupovať prípravky na vlasy? V súčasnosti už máte široký výber možností, kde a ako nakupovať produkty na vlasy. Veľmi dobrou alternatívou je poradiť sa s odborníkom, ktorý sa pozrie na vaše vlasy a poradí vám radu presne pre vaše vlasy.

Medzi veľké internetové obchody patria napríklad Notino, Elnino alebo Vitanella. Ideálne sú drahšie prípravky, ktoré sú z profesionálnej rady. Tie predstavujú pre vlasy menšiu záťaž, lepšiu hydratáciu a dodávajú lesk a živiny. Sú však často omnoho drahšie.

Dôležité je tiež pozerať sa aj na zloženie produktov. Veľmi zlé sú pre vlasy zložky, ktoré ich obaľujú a tým obmedzujú ďalšie zložky, ktoré dokážu vlasy hĺbkovo hydratovať. Je preto dobré zameriavať sa aj na zloženie jednotlivých prípravkov nie len na vlasy aj na pleť.

Ideálne je si vytvoriť v starostlivosti a stylingu vlasov určitú rutinu. Najdôležitejším aspektom je najmä výber správnych prípravkov, ktoré vám zaručia lesk, hydratáciu, objem a zdravie vašej koruny krásy.