Black Friday je dňom, kedy sa všetci predajcovia na svete rozhodnú ponúkať zákazníkom neodolateľne nízke ceny. Je dňom kedy sa všetci zákazníci rozhodnú nakupovať vo veľkom a pritom nemíňať veľa peňazí. Aj takto sa dá definovať toto 24 hodín trvajúce nákupné šialenstvo, ktoré pôvodne vzniklo v Amerike a odtiaľ sa postupne rozšírilo do celého sveta. Takmer všetky obchody poskytujú možnosť nakupovať výhodnejšie počas Black Friday. Zľavy, ktoré sa počas týchto dní objavujú môžu siahať až do výšky -70%!

Vznik

čierny piatok

Vznik fenoménu Black Friday sa viaže na Spojené štáty americké. Tento sviatok sa aj najviac prežíva v tejto oblasti, kde sú ľudia doslova zbláznení obrovskými zľavami a neraz sú tam v súvislosti s týmto dňom aj rôzne konflikty. Obchody tu otvárajú svoje brány v skorých ranných hodinách, aby stihli predať čo najviac produktov. Ide o deň, ktorý je rovnako dôležitý pre predajcov ako aj pre zákazníkov. V ostatných krajinách sveta nie je tento sviatok až tak masívne popularizovaný a ľudia ho prežívajú omnoho pokojnejšie.

Napriek tomu ide o sviatok, ktorý je veľmi populárny a naozaj v týchto dňoch podľahne čaru nakupovania omnoho viac zákazníkov. Tento deň zároveň odštartúva takzvanú nákupnú horúčku alebo inak povedané honbu za vianočnými darčekmi.

Black Friday a Slovensko

Čierny piatok si samozrejme našiel cestu aj na slovenský trh. Na výrazné zľavy sa môžete tešiť 29.11.2020. Tento dátum si určite zapíšte do svojich diárov na nákup vo vašich obľúbených kamenných predajniach, či internetových obchodoch. Aj na Slovensku sa považuje tento deň za začiatok vianočnej nákupnej horúčky a každým rokom ľudia viac a viac obľubujú tento fenomén. Ak teda niečo naozaj potrebujete, určite by ste mali počkať a kúpiť si to lacnejšie počas čierneho piatku.

Tak ako je Black Friday významným dňom pre predajcov, pretože môžu dosiahnuť vysoký zisk, aj vy máte možnosť nakúpiť kvalitné produkty za lepšie ceny. Pri nákupe sa však snažte vyberať starostlivo a nekupovať len podľa ceny. Ak chcete nakupovať výhodne, ale potrebujete produkty okamžite, môžete využívať aj naše zľavy, ktoré sú pre vás dostupné neobmedzene. Pre každý internetový obchod nájdete aktuálny zoznam zľavových kupónov a kódov, ktoré môžete pri vašej platbe okamžite uplatniť.

piatok

Využívate zľavy počas Black Friday/ Čierny piatok? Ktoré kúsky sa podľa vás najviac oplatí nakupovať počas týchto dní? Odkiaľ ste sa dozvedeli o tom celosvetovom fenoméne? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!