Parfém je jednou z vecí, ktorá je bežnou súčasťou našej rutiny. Používame ho každodenne, ale aj na špeciálne príležitosti. Častokrát je s nami spätý a je súčasťou našej osobnosti. Aj ľudia okolo nás si náš parfém vybavujú v súvislosti s našou osobnosťou. Niektorí ľudia parfémy radi striedajú, iní sú v tejto sfére konzervatívni. Celý život majú obľúbených pár parfémov, ktoré so kupujú dokola.

Veľmi zaujímavou stránkou parfémov je aj to, že na každom z nás môžu voňať úplne inak. Parfém sa totiž spojí s vašou prirodzenou vôňou a vznikne vždy nová kombinácia. Vďaka tejto jedinečnosti máte možnosť vstúpiť do sveta najrôznejších kombinácii. Pokiaľ nájdete vôňu, ktorá je pre vás ideálna, stane sa vašou prirodzenou súčasťou. Vôňa má neskutočnú povzbudivú schopnosť a tiež vám vie dodať zdravé sebavedomie. Zároveň sa stane akoby vašou „druhou kožou“.

parfémy

Naša schopnosť vnímať vône sa líši v závislosti od našich preferencií. Práve preto niektorí z nás môžu používať jednu vôňu celý život a nie je im to nepríjemné. Iní zas potrebujú vône striedať podľa ročných období, či podľa rôznych príležitostí. Individuálne je tiež aj ponímanie vôní. Existujú ľahšie citrusové vône, sladké kvetinové vône, či ťažšie korenisté. Každá vôňa tiež inak reaguje po rozvinutí na pokožke.

Ako sa nestratiť vo svete vôní?

Svet vôní je niečo čo môže pôsobiť niekedy až mysteriózne. Aromatické látky majú silu pôsobiť lahodne na naše zmysly a opojiť ich harmóniou. Keď nájdete luxusný parfém online, ktorý lahodí vášmu čuchu, zrejme máte z polovice vyhraté. Avšak dôležité je tiež aby aromatické zložky boli v správnej koncentrácii. Niekedy môže byť pre vás parfém silný, čo môže na vaše zmysly pôsobiť až príliš agresívne. Naopak pri nízkej koncentrácii môže byť intenzita parfému zanedbateľná a parfém rýchlo vyprchá.

aplikácia parfému

Pri výbere parfému teda dbajte na koncentráciu a typ vône. Ideálne je zapamätať si určité aromatické zložky, ktoré vám voňajú a príjemne sa rozvíjajú pri rozplynutí na vašej pokožke.  Dbajte na to, aby vôňa lahodne pôsobila na vaše zmysly a spôsobovala vám príjemné dojmy. Vďaka tomu zaručíte pevné spojenie medzi vašou osobnosťou a vybraným parfémom. Vôňa môže mať totiž výrazný vplyv na vašu psychiku a môže podporovať rôzne emócie.

Pri výbere je tiež dôležité zohľadniť aj kvalitu parfému. Značkové parfémy mávajú väčšiu intenzitu vône a tiež dlhšie vydržia. Aromatické zložky pôsobia viac harmonicky pre vaše čuchové zmysly. Avšak nie je to vždy pravidlo. Pokiaľ vás však zaujímajú parfémy, určite ste počuli o značke Montale.

Parfém teda môže jednoznačne o vás prezradiť mnohé. Napríklad pokiaľ radi striedate vône, hovorí to o vás, že ste pravdepodobne odvážnejší typ človeka, ktorý sa nebojí experimentovať. Naopak pokiaľ máte radi jeden parfém ukazuje to, že ste skôr konzervatívnejší typ, ktorý má rád pravidelnosť a rutinu. Nebojíte sa stereotypu a ste radi keď je všetko presne naplánované.

Zároveň o vás mnohé prezradí aj to aký druh luxusného parfému obľubujete. Pokiaľ máte radi sladké niche vône, ste väčšinou skôr romantický typ osobnosti. Zrejme obľubujete aj sladké nápoje a jedlo. Citrusové vône môžu napovedať o poriadkumilovnosti. Tiež to o vás môže prezradiť, že ste skôr letný typ a obľubujete teplo. Korenisté vône môžu zdôrazniť vašu profesionalitu a dôstojnosť. Pôsobia výrazne, ucelene a priamo.

Predaj parfémov online

Pokiaľ však striedate parfémy je omnoho zložitejšie poznať niektoré vaše osobnostné a charakterové črty podľa vône, ktorú používate. Nakupovanie parfémov online môže byť veľmi príjemné a môžete sa pri tom mnohé naučiť. Aromaterapia vo forme sviečok s arómami je tiež veľmi pôsobivá pri uvoľnovaní vášho tela. V súčasnosti máte tiež možnosť nakupovať parfémy online.