Stavba výrobných hál je tu od nepamäti, keďže samotné výrobné procesy predstavujú dôležitú súčasť našej ekonomiky aj nášho bežného života. Väčšinu produktov získavame práve prostredníctvo vybraných výrobných postupov, ktoré sa odohrávajú v tých stavbách. Dnes sa ale haly už stavajú kompletne odlišne ako tomu bolo v minulosti. Aké haly sa stavali kedysi a aké sa stavajú dnes? Aké sú výhody dnešných montovaných hál?

Výstavba výrobných hál v minulosti a dnes

montované haly
zdroj: https://www.avg-group.com/ocelove-haly-montovane-haly/

Ako sme už spomenuli, haly sa stavali od nepamäti. V minulosti išlo o náročné technicky a inžiniersky koncipované stavby. Muselo sa prihliadať na množstvo faktorov a väčšinou išlo o klasické murované budovy. V týchto nadrozmerných verziách trvala výstavba nesmierne dlho a bola aj poriadne nákladná – čo sa týka materiálu a pracovnej sily. Samozrejme takéto stavby mali dlhú životnosť a mohli sa využívať viacúčelovo.

V súčasnosti sa častejšie využívajú montované haly, ktoré disponujú oceľovou konštrukciou, na ktorú sa pripevňujú panely. Cena haly sa vďaka tomu dostala na nižšie vstupné investície, no práca sa dá odviesť rýchlejšie a pritom sa dá získať nadrozmerná stavba vysokej kvality. Výhodou takýchto hál je tiež, že sa dajú výborne personalizovať, upravovať aj rekonštruovať. Vďaka tomu si každá firma vie vytvoriť priestory presne podľa vlastných predstáv.

Výhod montovaných hál je mnoho…

výstavba výrobných hál

Montované haly sa tešia veľkej popularite. Ide najmä o to, že sa dajú postaviť rýchlo a za pomerne dostupnú cenu. Okrem iného je výhodou aj to, že sa dajú prispôsobiť potrebám konkrétnej firmy – či už sa to týka praktickej alebo estetickej stránky. Za ďalšie výhody montovaných hál môžeme považovať to, že sú bezpečné, pretože majú pevný základ vo forme oceľovej konštrukcie. Oceľové konštrukcie zabezpečujú, že aj takýto nadrozmerný objekt má stabilitu a spĺňa všetky bezpečnostné podmienky.

Medzi ďalšie výhody montovaných hál patrí, že umožňujú kombinovať kancelárske priestory, priamo s výrobnými. To predstavuje podstatnú informáciu čo sa týka kvality výroby, aby bol jednoduchý prístup k výrobnému procesu a dalo sa všetko riešiť urgentne. Montované haly sa dajú využívať práve ako výrobné haly, ale často sa využívajú aj ako skladovacie priestory, či administratívne budovy. Pre administratívne budovy predstavujú skvelú voľbu presklené fasády, ktoré majú moderný a dizajnový vzhľad.

Montované haly majú aj veľmi jednoduchú údržbu – práve preto sú vhodné aj pre takéto nadrozmerné objekty. Či už sa to týka interiéru alebo exteriéru vyžadujú si minimálnu starostlivosť, no pravidelná kontrola by mala predstavovať základ na dodržanie bezpečnosti vo výrobnom podniku. Ak v súčasnosti uvažujete nad realizáciu nadrozmernej stavby – montované haly predstavujú efektívnu voľbu ako investovať Vaše financie.