Obstarávate si nový počítač? Chcete na ňom rozbehnúť svoje obľúbené hry, ale máte obmedzený rozpočet? Určite ste niekedy počuli o pojme „budget gaming“. Ak nie, jedná sa o výraz pre cenovo výhodné produkty. Toto slovné spojenie nájdete práve aj vo svete výpočtovej techniky. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, ako ušetriť pri nákupe PC, bez toho by na tom utrpeli vaše herné ambície.

Stolný PC vs. notebook

Ak ste fanúšikmi PC hier a neviete si predstaviť deň bez toho, aby ste si sadli k svojmu obľúbenému RPG, pravdepodobne viete, že nákup notebooku na tento účel pre vás nemá zmysel. Neustále sa vyvíjajúci svet počítačových hier si vyžaduje stále vyššie nároky na výkon prístroja, na ktorom hráte.

Hoci existujú herné notebooky, zďaleka sa v tomto ohľade nevyrovnajú stolnému počítaču. Prečo? Najmä preto, že u stolného PC je možné nakupovať nové komponenty, ktoré ste schopní vymeniť si v ňom sami.

U notebooku sa takejto výhody nedočkáte. Hoci sú notebooky skladnejšie a ľahko prenosné, slúžia predovšetkým pre kancelársku prácu, na rozdiel od nich stolný herný PC sú pre hranie dimenzované.

Nový alebo repasovaný?

Používatelia, ktorí by radi výkonný počítač, ale nemajú na neho dostatok financií, ocenia repasované prístroje. Repasovanie je proces, ktorý spočíva v demontáži, kontrole, vyčistení a prípadnej oprave alebo nahradení nových komponentov.

Lacný herný PC môže byť práve taký, ktorý prešiel týmto procesom. Nemusíte sa obávať, že by bol menej výkonný. Hráči, ktorí si potrpia na náročnejšie hry, zoženú takto upravený počítač do 450 Eur, tí, ktorí si vystačia s jednoduchšími hrami, môžu zakúpiť repasovaný PC do 300 Eur.

Nezabudnite sa teda pred nákupom počítača rozmyslieť, aké hry na ňom chcete rozbehnúť. Na základe parametrov, ktoré vaše obľúbené hry vyžadujú, potom vyberiete ideálne zariadenie. Viac na inComputer.sk.