Káva je nápoj, ktorý ľudia milujú už od minulosti. Kvalitná káva je známa nielen kvôli výnimočnej chuti, ale aj kvôli stimulačným účinkom na ľudský organizmus, vďaka obsahu kofeínu. Predpokladá sa, že káva bola prvýkrát objavená v Etiópii. Prvé dôkazy o pití kávy pochádzajú z 15. storočia. V súčasnosti si najradšej kávu vychutnávame v útulnej kaviarničke z kvalitného kávovaru. Ako si však aj doma dopriať tento lahodný nápoj vo vysokej kvalite?

Kvalitná káva

Základom, ktorý vás asi neprekvapí, je práve kvalita kávy, ktorú kupujete. Najlepšou alternatívou sú kávové zrná, ktoré si doma môžete pomlieť. Avšak môžete si kúpiť aj kvalitnú namletú kávu. Do vašej pozornosti chceme dostať napríklad internetový obchod CafeColombiano, ktorý predáva práve kvalitnú pravú kolumbijskú kávu. Navyše vy môžete pri jej nákupe využiť CafeColombiano zľavy.

Ďalším tipom na naozaj skvelú kávu je aj ManuCafe.sk, kde nájdete výberovú rozpustnú a zrnkovú kávu. Aj na tento sortiment môžete využívať ManuCafe zľavy. Kvalitnú kávu nemusíte nakupovať len prostredníctvom špecializovaných obchodov. Na nákup môžete využiť aj väčšie predajne, ktoré predávajú často kvalitnú kávu práve ku kávovarom. Dobrou alternatívou je napríklad internetový obchod Alza.sk, kde viete nájsť naozaj kvalitnú kávu, spolu s rôznym príslušenstvom. Pri nákupe môžete tiež využívať Alza zľavy.

kvalitná káva

Kávovar

Pokiaľ máte možnosť viac investovať, určite odporúčame zakúpiť si kvalitný kávovar. Ten všetku prácu urobí za vás a vy budete mať doma naozaj kvalitnú a lahodnú kávu za pár sekúnd. Vybrať správny kávovar môže byť naozaj fuška a tiež si to vyžaduje aj väčšiu investíciu, no pokiaľ kávu milujete, určite sa vám vstupný vklad stokrát vráti. My na nákup odporúčame napríklad internetový obchod Datart, na ktorom tiež môžete pri nákupe uplatniť Datart zľavy a tým aj takéto drahšie produkty nakupovať omnoho výhodnejšie.

French press

Finančne úspornejšou alternatívou je určite zariadenie s názvom French press. V skratke ide o špeciálny pohár, ktorý slúži na lúhovanie kávy. S týmto zariadením viete pripraviť naozaj lahodnú kávu a navyše sú dostupné vo viacerých cenových kategóriách. Príprava kávy je takto veľmi jednoduchá a nezaberie vám veľké množstvo času. Výhodou je tiež aj možnosť vytvoriť si z prípravy kávy aj príjemný rituál.

french press

Napeňovač mlieka

Pokiaľ si potrpíte na mliečnu penu, veľmi lacnú alternatívu predstavujú rôzne napeňovače. Kávovary ich majú väčšinou vsadené, no pokiaľ využívate french press, takúto vymoženosť nemáte. Práve preto je veľmi dobrá alternatíva zvoliť toto malé, ale rýchle zariadenie, ktoré svoju prácu odvedie dokonalo. Nakupovať ich môžete napríklad na Mall.sk s využitím Mall zliav.

Cold Brew

Cold Brew je káva, ktorá je lúhovaná za studena. Môžete si ju jednoducho pripraviť aj z pohodlia vášho domova. Potrebujete na to však určité príslušenstvo vo forme chemexu a filtračných papierov. Všetok sortiment na prípravu tohto lahodného nápoja môžete nájsť priamo na stránkach Gourmetkava.sk, kde pri nákupe môžete uplatňovať Gourmetkava zľavy.

Dozvedeli ste sa pri tomto článku niečo nové o príprave kávy? Dostali si zaujímavé tipy na výhodný nákup príslušenstva na prípravu kávy? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!