Slnečné, diotrické, nedioptrické, štýlové,či klasické. Okuliare sú dnes významným módnym doplnkom, ktorý dokáže ozvláštniť každý outfit. Zároveň však môžu mať aj množstvo zdravotných benefitov. Aké typy okuliarov by ste určite doma mali využívať a na aké účely? Kde nakupovať okuliare?

Dioptrické

Dioptrické okuliare sú pre ľudí, ktorí trpia problémami so zrakom must have. Dnes už máme tú výhodu, že si môžete vybrať o širokého spektra rôznych štýlov okuliarov, ktoré plnia funkciu no zároveň sú aj módnym doplnkom. Široký výber nájdete napríklad na internetovom obchode Eyerim.sk, kde môžete uplatňovať aj Eyerim zľavy.

Aj keď bežne používate šošovky, doma môže byť pre vás nosenie okuliarov omnoho pohodlnejšie. Veľmi dobré je zaobstarať si aj viac tipov okuliarov, aby ste ich mohli kombinovať ku outfitom. Tiež je to dobré aj preto, že každé majú iný rám, sú inak pevné a teda aj inak „pohodlné“. Vždy je dobré mať na výber a zároveň budete mať v zásobe okuliare, keby ste jedny stratili, či pokazili.

okuliare

Okuliare blokujúce modré svetlo

Tento typ okuliarov sa v súčasnosti dostáva dosť popredia, najmä kvôli veľkému množstvu ľudí, ktorí dennodenne pracujú za počítačom. Pokiaľ totižto celý deň sedíte za počítačom, pozeráte sa neustále do modrého svetla. Takéto žiarenie je pre naše oči veľmi nepríjemné a dlhodobo môže spôsobovať aj rôzne zdravotné problémy. Večer takéto žiarenie spôsobuje nespavosť.

Viete ich dostať v dioptrickej a rovnako aj nedioptrickej forme. Ich používanie je ideálne najmä počas dlhého pracovného dňa za počítačom. Chráňte svoje oči pred nežiadúcim žiarením aj touto cestou a spríjemnite si dlhé chvíle pred počítačom. Aj tieto kúsky nájdete v krásnych prevedeniach a môžete ich nakupovať aj priamo s Alza zľavami.

Slnečné okuliare

Slnečné okuliare sú štýlovým doplnkom, ktorý je ideálny pre kombinovanie k rôznym outfitom. Majú však aj mnoho zdravotných benefitov. Je to najmä preto, že chránia naše oči pred slnečným žiarením. Nosiť slnečné okuliare s vysokým filtrom, ktoré sú kvalitné môže teda určite podporiť zdravie vašich očí. Takéto okuliare môžete nakupovať s využitím Wayfarer zliav.

Výber správnych slnečných okuliarov je veľmi dôležitý. Každý pohľad do ostrého svetla spôsobuje krátkodobé oslepnutie, no pri dlhšom pozeraní do priameho svetla sa v oku môžu stať nenávratné zmeny. Všeobecným pravidlom pri výbere slnečných okuliarov je, že čím sú väčšie, tým sú lepšie. Z materiálov je najvhodnejší tvrdený plast, či sklo.

Pri výbere by ste sa tiež mali zameriavať na výber správneho UV filtra. UV filter s vlnovou dĺžkou 400 nanometrov poskytuje 100% ochranu pre vaše oči. Ak chcete zistiť, či vaše okuliare sú pre vás bezpečné, môžete si ich dať premerať v očnej optike.

okuliare

Okuliare na šport

Športové okuliare sú pri športovom výkone veľmi potrebné a majú nezastupiteľné miesto. Je veľmi dôležité ich používať pretože tak chránite svoj zrak pred žiarením, ale aj rôznym mechanickým poškodením zraku. Takéto okuliare je najlepšie nakupovať v špecializovaných športových obchodoch. Odporúčame nakupovať napríklad prostredníctvom obchodu Insportline, kde môžete využívať Insportline zľavy.

Chráňte svoj zrak nosením kvalitných okuliarov a nepodceňujte zdravie vašich očí. Nakupujte kvalitné produkty prostredníctvom overených internetových, či kamenných predajní. Ktoré okuliare používate na ochranu svojho zraku?