Pri výcviku psa môžete zvoliť rôzne alternatívy – veľmi populárne je cvičenie doma na vlastnú zodpovednosť, no niektorí ľudia radšej zvolia profesionálnu výcvikovú školu. V prípade, že máte malé skúsenosti s výchovou a výcvikom psa a bývate s ním v jednej domácnosti, ideálne je zrejme zvoliť možnosť výcvikovej školy. Ak však máte psíka na záhrade a potrebujete len, aby ovládal základné povely, môžete si ho vycvičiť aj doma. Aké produkty vám pri tom môžu pomôcť a ako sa to vlastne robí?

Domáci výcvik psa

Pri výcviku psa je dôležité predovšetkým prejavovať vašu autoritu. Nikdy by ste nemali psa fyzicky trestať, podstatnejšie napríklad správne narábanie s hlasom. Pes postupne sám zistí, ktorý hlas znamená čo – kedy ste spokojný, kedy nahnevaný. Ak však budete psa fyzicky trestať, začne sa vás báť, čo tiež je pri výcviku obrovský problém. Taktiež netreba spomínať ani zákon, ktorý zakazuje týranie zvierat.

Základne povely ako sadni alebo ľahni si vyžadujú predovšetkým vašu trpezlivosť. Ideálne je zaobstarať si nejaké pamlsky, ktoré slúžia priamo na cvičenie. Môžete ich nakupovať napríklad aj s našimi Zoohit zľavami. Jednotlivé povely sa môžete učiť najprv za odmenu a postupne nepoužívať pamlsky a upevňovať si prevedenie úloh a povelov za pochvalu.

výcvik psa

Rovnako môžete pri výcviku používať aj rôzne obľúbené hračky a tým psíka lákať na vykonanie povelu. Hračky je však potrebné kupovať tak, aby bol nezávadné a bezpečné. Môžete ich nakupovať v rôznych kamenných predajniach, či na internete. Skúste napríklad pri nákupe využiť Dobra-miska zľavy a vďaka tomu nakúpiť krásne hračky pre vašich domácich miláčikov.

Produkty, ktoré vám môžu pri výcviku pomôcť

Niektoré produkty sme už spomenuli, no existuje omnoho viac variant, ktoré vám môžu pomôcť priamo s výcvikom. Nesmierne dôležité je zvoliť správne vodítko s obojkom a pravidelne chodiť na prechádzku od útleho veku. Kvalitné vodítko môžete kúpiť s využitím našej Abc-zoo zľavy. Psíka tak učíte na spoločnosť iných ľudí a zvierat, čo v dospelosti určite oceníte. Chodenie na vodítku je však tiež skúškou vašej trpezlivosti, keďže by sa psík nemal ťahať ale ísť pekne voľne popri nohe.

pes

Veľmi často diskutovanou témou sú aj elektrické obojky, ktoré často niektorí majitelia na výcvik používajú. Je len na vás, či preferujete takýto spôsob výcviku, alebo sa zameriate na iný. V prípade, že by ste si chceli takýto obojok zakúpiť, môžete však využiť naše Datart zľavy.

Výcvik psa nie je ľahkou záležitosťou a preverí vašu trpezlivosť. Ak si neviete dať rady, môžete si prečítať aj rôznu literatúru na túto tému alebo pozrieť rôzne videá. Odporúčame napríklad túto sériu, ktorá vás podrobne prevedie výcvikom psa: