Udržateľné nakupovanie by malo byť základom nášho fungovania, ak sa chceme správať zodpovedne k našej prírode. Udržateľné nakupovanie pritom prihliada na našu spoločenskú zodpovednosť a učí nás ako rozmýšľať nad produktmi, ktoré reálne nakupujeme. Ide o presný opak klasického konzumného spôsobu života, kedy nakupujeme len preto, že produkty majú nízku cenu a môžeme si ich dovoliť, nezávisle od toho, či ich reálne potrebujeme.

Udržateľné nakupovanie: pravidlá

Čo sa týka pravidiel, neexistuje žiadny striktný spôsob ako by ste mali nakupovať, aby ste docielili uvedomelosť. Ak už potrebujete niečo nakupovať, riešením môže byť siahať po udržateľných značkách. Takéto značky na výrobu svojich produktov používajú recyklované alebo organicky vypestované materiály a vďaka tomu predstavujú omnoho uvedomelejšiu voľbu. Takéto kúsky môžete nájsť napríklad na Aboutyou, kde môžete zároveň pri ich kúpe uplatniť aj naše Aboutyou zľavy.

udržateľné nakupovanie

Rovnako sa za uvedomelé nakupovanie považuje aj nakupovanie v second handoch. Dôležitá súčasť nakupovania v sekáčoch je vyhľadávanie kvalitných kúskov, ktoré naozaj využijete. Nakupujte produkty, ktoré reálne potrebujete a nenechajte sa uniesť nízkou cenou jednotlivých produktov. Ďalším udržateľným spôsobom nakupovania je každý nákup si poriadne premyslieť. Prezrite si skriňu a zvážte, či daný kúsok reálne potrebujete alebo ho len chcete z vášho vlastného rozmaru. Do kvalitných nadčasových kúskov sa oplatí investovať, avšak vždy by ste si mali vopred zvážiť, či daný kúsok využijete.

Udržateľné kúsky do vášho šatníka

Čo sa týka udržateľných kúskov, väčšinou sa jedná od produkty od konkrétnych značiek. Medzi nesmierne populárne udržateľné značky v súčasnosti patrí Fjällräven Kanken s ich ikonickými batohmi. Tieto produkty môžete výhodne nakupovať napríklad s použitím Glami zľavy. Môžete si vyberať rôzne prevedenia – od klasických po limitované edície a tiež aj rôzne veľkosti.

výber oblečenia

Ďalšou populárnou udržateľnou značkou je Patagonia, ktorá produkuje oblečenie a doplnky z recyklovateľných, prípadne organických materiálov. Oblečenie má väčšinou nadčasový dizajn, aby sa dalo dobre kombinovať. Pôvodne išlo o značku, ktorá vyrábala turistické oblečenie a doplnky, v súčasnosti však vyrába modely prispôsobené aj na bežné nosenie. Značku Patagonia môžete nakupovať výhodne s využitím Freshlabels zľavy.

Čo sa týka udržateľných kúskov, mali by ste sa zamerať aj na výber kvalitného spodného prádla. Tieto kúsky priamo ovplyvňujú zdravie našich intímnych partií a môžu mať vplyv na naše telo. Ideálne je voliť kúsky z organických, nefarbených materiálov v správnej veľkosti. Vždy sa snažte siahať po modeloch, v ktorých sa navyše budete cítiť sebavedomo a sexy. Medzi udržateľné značky spodného prádla patrí napríklad Organics Basics.