Pre veľa ľudí spočíva čistenie mrazničky vo vybratí všetkého jedla a následnom rozmrazení spotrebiča. Rozmrazovanie je nevyhnutným krokom, ale nie je to jediná vec, ktorá by sa mala robiť. Čo všetko je v rámci údržby mrazničiek ešte potrebné vykonávať?

Aby ste zaistili optimálny výkon vašej mrazničky a udržali účty za energie čo najnižšie, je potrebné vyčistiť spotrebič dôsledne. Prvým krokom pri údržbe je skotrolovať návod na obsluhu vašej mrazničky. V súčasnosti sú na trhu rôzny typy a modely, čo znamená, že môžumať mierne odlišné pokyny pre ich údržbu a samotné čistenie.

Udržujte mrazničku v čistote

Nahromadenie námrazy v mrazničke je normálne a na odstránenie je potrebné jednotku pravidelne odmrazovať. Mrazničku môžete následne ľahko vyčistiť navlhčenou handrou a saponátom. Dbajte na to, aby ste sa dostali na každé jej miesto.

Kontrolujte pravidelne termostat a tesnenie

Veľa mrazničiek má v sebe zabudovaný termostat, teplota by mala byť nastavená na 0 stupňov Celzia, takže podľa potreby pravidelne upravujte ovládacie prvky. Tesnenie mrazničky zaisťuje, že studený vzduch zostane vo vnútri a teplý vzduch zostane zas mimo mrazničky. Ak je tesnenie poškodené, výkon mrazničky sa zhorší. Ak spozorujete poškodenie, ihneď vymeňte tesnenie, aby ste ušetrili peniaze za zbytočnú spotrebu energie.

Umiestnite mrazničku do teplotne stabilného priestoru

Extrémne zmeny teploty mimo mrazničky môžu spôsobiť nemalé problémy. Mohlo by sa zdať, že nízka teplota by mrazničke mala pomôcť, ale nezabúdajte na to, že je navrhnutá tak, aby odolala mrazivým teplotám vo vnútri. Cievky kondenzátora môžu vyžarovať teplo, preto sa uistite, že medzi mrazničkou a akýmikoľvek stenami alebo blízkymi predmetmi je priestor na prúdenie vzduchu.

TIP NA ZÁVER: Udržujte mrazničku čo najviac plnú, pomáha to stabilizovať teplotu a udržiavať nižšiu spotrebu energie. Zdá sa to možno zvláštne, ale jedlo pri otvorení dvierok mrazničky udržuje teplotu lepšie ako obyčajný vzduch.