Bolesť chrbta sa väčšinou pripisovala starším vekovým kategóriám, no čoraz viac sa na tieto bolesti sťažujú aj mladšie generácie. Základom pre vznik bolesti chrbta je nesprávne držanie tela, či nedostatok pohybu. Takisto vám nepomôže ani nosenie ťažkej kabelky na jednej strane tela, či napríklad aj príliš tesná podprsenka. Ako bojovať s bolesťou chrbta a z čoho najčastejšie vzniká?

Z čoho pramení bolesť chrbta?

Bolesť chrbta môže mať viaceré príčiny. Už predtým sme spomenuli napríklad zlé držanie tela, či nosenie záťaže na jednej strane. V súčasnosti má tiež obrovský vplyv na náš chrbát aj sedavý spôsob života, či sedavá práca. Ak už pracujete za počítačom, mali by ste zvážiť kúpu kvalitnej kancelárskej stoličky. Môžete pri tom využiť napríklad aj Mall zľavy.

Veľké riziko predstavuje aj nosenie nesprávnej veľkosti podprsenky. Malá podprsenka spôsobuje napríklad bolesť hlavy, chrbtice, či odreniny. Tesná podprsenka spôsobuje tlak na chrbtové svalstvo. Telo si tento tlak kompenzuje neprirodzeným záklonom, čiže aj v tomto prípade ide predovšetkým o zlé držanie tela. Pravidelné a dlhodobé nosenie takejto podprsenky teda môže spôsobovať chronické bolesti. Aj pri výbere správnej podprsenky môžete využívať Saxana zľavy.

Najčastejšími dôvodmi bolesti chrbta je svalové napätie, ktoré vzniká napríklad pri zlom držaní tela, nesprávnej podprsenke, či aj pri náhlych a nepríjemných pohyboch. Medzi príčiny bolesti chrbta zaraďujeme aj osteoporózu, artritídu, či štrukturálne problémy ako sú poranenia platničky a podobne.

Ako bojovať s bolesťou chrbta?

Medzi najúčinnejšie formy ako sa zbaviť bolesti chrbta patrí jednoznačne pravidelný, zdravý pohyb. Veľmi populárna je napríklad joga, čo je jemné, relaxačné cvičenie, spojené so strečingom. Sústredíte sa pri ňom na svoj dych, psychicky si odpočiniete a zároveň si jemne ponaťahujete svaly a rozcvičíte telo. Tento šport si pritom vyžaduje minimálne vybavenie v podobe karimatky, no môžete siahnuť aj po joga blokoch, valcoch, či iných doplnkoch. Za skvelú cenu ich môžete kúpiť s využitím Insportline zľavy.

joga

Medzi ďalšie obľúbené športy patrí beh, či napríklad aj silové cvičenie. Pri silovom tréningu však odporúčame postupovať pod drobnohľadom kvalifikovaného trénera. Ten dohliadne na správne technické prevedenie cvikov a tým aj zaručí, aby vám cvičenie naozaj pomohlo. V tomto prípade bude začiatok mierne problematický a budete sa stretávať aj so svalovkou. Avšak pokiaľ si posilníte svaly na chrbte, budete mať lepšie držanie tela a tým bude pre vás bolesť chrbta minulosťou.

Veľmi podstatné je tiež, aby ste sa za každých okolností vystierali. Môžete si zaobstarať aj rôzne pomôcky, ktoré vám budú pomáhať s udržiavaním správneho držania tela. Populárne sú napríklad rôzne bandáže, či ergonomické vankúše. Takéto produkty môžete nakupovať s uplatnením Pilulka zliav za omnoho prijateľnejšie ceny a tým podporiť zdravie vášho chrbta.