Doplnky predstavujú záverečnú časť tvorby outfitu. Napriek tomu môžu mať na jeho tvorbu takmer najväčší vplyv. Môžu totiž outfit dotvoriť, podčiarknuť a tiež aj vyzdvihnúť. Treba však zvoliť správne kúsky a kombináciu. Aké doplnky by vám nemali chýbať?

Hodinky

doplnky

Hodinky sú doplnkom, ktorý asi vlastní každý z nás. Ide o nestarnúcu klasiku, ktorá neustále obmieňa svoj dizajn. Napriek tomu najviac nadčasové kúsky sú práve tie, ktoré majú klasický dizajn. Hodinky môžete kombinovať naozaj ku všetkému.

Najzaujímavejšie na kombinovaní hodiniek je to, že sa hodia ku každému outfitu. Avšak práve štýl hodiniek ovplyvní váš outfit. Pokiaľ máte veľké zlaté hodinky, pravdepodobne váš outfit bude pôsobiť viac luxusne, pokiaľ menšie s koženým ramienkom, môže pôsobiť viac jednoducho a uhladene.

Okrem toho je veľmi dôležité spomenúť, že ide o jeden z mála doplnkov, ktoré majú skutočne aj praktické využitie. Kvalitné hodinky môžete nakupovať prostredníctvom Timestore.sk s uplatnením Timestore zľavy.

Náušnice

Náušnice sú veľmi variabilnou skupinou doplnkov. Môžete ich totiž zvoliť v miliónoch rôznych variant a tým úplne pozmeniť váš styling. Veľmi sa oplatí investovať do malých, nenápadných zlatých náušníc, ktoré vám vydržia niekoľko rokov a hodia sa prakticky ku všetkému. Taktiež pri ich nákupe môžete uplatniť Najzlato zľavy.

Veľké náušnice dodajú vášmu outfitu sexy look, či môžu príjemne osviežiť basic outfit. Veľký pozor si však treba dať aj pri kombinácii veľkých náušníc s ďalšími šperkami. Výrazné náušnice však jednoznačne odporúčame na spoločenské akcie.

Náhrdelník

Na bežné nosenie je veľmi pekným doplnkom aj jednoduchý náhrdelník. Jeho nosenie vám neprekáža a taktiež môže pekne doplniť bežné outfity. Ozvláštnením môže byť pekný prívesok, ktorý zvýrazní jemný náhrdelník a dodá mu originalitu.

Náhrdelník je dobré kombinovať s náramkom. Avšak na bežné nosenie by ste sa mali držať veľmi jemných doplnkov, ktoré nepútajú toľkú pozornosť. Ide o kúsky, ktoré predstavujú jemné, no príjemné oživenie vašich outfitov. Väčšie kúsky je lepšie využiť na špeciálnejšie príležitosti, či spoločenské udalosti.

Prstene

prsteň

Prsteň je väčšinou darom a predstavuje pre nás viazanosť k našim najbližším. Nosenie prsteňa je takmer pre každého z nás zrejme samozrejmosťou. Avšak aj prsteň môže predstavovať naozaj pekný doplnok. Okrem toho, že dopĺňa náš outfit má veľkú úlohu aj pri skrášľovaní našich rúk.

Bohužiaľ nie každý z nás sa môže tešiť z krásnych rúk a symetrických prstov. Práve prsteň môže odvrátiť pozornosť od vašich nedokonalostí na rukách. Pokiaľ teda rozmýšľate nad kúpou prsteňa, určite bežte do toho.

Pravidlá

Nosenie doplnkov nemá konkrétne pravidlá, avšak mali by ste určite kombinovať šperky rovnakého odtieňa a kovu. Aj keď sa už v súčasnosti nosí takmer všetko. Kombinácia rovnakých kovov je základom elegancie. Nakupujte preto doplnky v rovnakom kove a nebudete mať problém s kombinovaním jednotlivých kúskov.

Ďalšie pravidlo spočíva predovšetkým v množstve šperkov. Snažte sa nepreháňať to s veľkými a výraznými kúskami. Výrazný vždy môže byť len jeden kúsok a zvyšok držte v minimalizme. Taktiež na bežné nosenie sa snažte voliť skôr nenápadnejšie a jednoduchšie kúsky.