Hodinky sú praktickým módnym doplnkom. V súčasnosti už však máte okrem normálnych hodiniek na výber aj z takzvaných smart hodiniek, ktoré majú množstvo funkcií. Pomôžu vám monitorovať vašu fyzickú aktivitu a v mnohých smeroch nahradia aj váš smartfón. Niet divu, že sa tešia čoraz väčšej popularite medzi širokou verejnosťou. Ako si vybrať smart hodinky a aké sú ich výhody?

Ako si vybrať smart hodinky?

Výber smart hodiniek nie je náročný, no treba poznať aspoň základné parametre, ktoré musíte pri výbere sledovať. V súčasnosti si už na trhu môžete vyberať tieto produkty od rôznych značiek, od známych firiem ako Apple, či Samsung, až po menej známe ako napríklad Fossil. Väčšinou sa jednotlivé značky líšia najmä dizajnovým prevedením, ale často sa tiež stáva, že v závislosti od ceny oplývajú hodinky aj funkciami. Tie vo vyššej cenovej kategórii vám umožnia odpovedať aj na hovory, či správy, prípadne používať internet.

Smart hodinky

Medzi najdôležitejšie veci, na ktoré sa pri výbere treba zamerať je kompatibilita. Treba si pozerať s akými smartfónmi a operačnými systémami hodinky vieme spojiť, aby ste ich mohli reálne využívať. Ovládanie hodiniek je po väčšine prostredníctvom dotykového displeja, no spoločnosti sa pretekajú aj vo vývine rôznych vylepškovákov na ovládanie. Tiež by ste sa mali zamerať na všetky funkcie, ktoré vám hodinky prinášajú. Pokiaľ ste športovci, určite si prezrite aj možnosti sledovania telesnej aktivity, ktoré hodinky ponúkajú. Môžete ich nakupovať napríklad na internetovom ocbhode Alza, či Hej.sk.

Veľmi dôležitou súčasťou je výdrž batérie, ktorá môže byť aj kľúčová pri používaní takéhoto produktu. Väčšina hodiniek s veľkým rozlíšením a farebným displejom vydržia len deň, či dva. Väčšina smart hodiniek využíva bezdrôtové nabíjanie.

inteligentné hodinky

Výhody smart hodiniek

  1. Diskrétnosť. Určite to poznáte. Upozornenia na mobile chodia neustále a tak máme občas problém pustiť mobil z ruky. Pomocou hodiniek však viete diskrétne rýchlo skontrolovať upozornenia a zistiť, či ide o niečo podstatné alebo tomu nemusíte venovať pozornosť.
  2. Ušetria vám batériu na mobile. Naše šikovné smartfóny sú totiž tak vyťažené, že majú problém s výdržou batérie. Vďaka smart hodinkám si môžete upozornenia, hovory a smsky vybaviť diskrétne a rýchlo aj bez použitia smartfónu.
  3. Sú estetické a praktické. Majú svoje využitie a na ruke pôsobia ako elegantný módny doplnok. Značky si v poslednej dobe dávajú veľký pozor na dizajn, aby sa hodili ku všetkému a mohli ste ich tak nosiť neobmedzene.
  4. Variabilita hodiniek. Smart hodinky ponúkajú výhodu v tom, že si môžete (u väčšiny modelov) meniť remienky na váš ciferník. Môžete ich tak kombinovať k oblečeniu, na rôzne príležitosti a tiež sa vám „neokukajú“.
  5. Bezpečné pri šoférovaní. Tieto hodinky určite oceníte počas šoférovania, keďže jednoducho reagujete na hovor a pritom sa môžete plne venovať riadeniu vozidla.
  6. Regulujú vašu fyzickú aktivitu. Pravidelne sa starajú o to, aby ste mali dostatok krokov, pravidelný spánok a množstvo ďalšieho. Môžete si nastaviť aj rôzne upozornenia, ktoré vám pomôžu lepšie viesť váš časový harmonogram.