Starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá, pretože nám pomáha docieliť jej zdravie navonok aj zvnútra. Pravidelným čistením a hydratovaním pleti vieme docieliť jej mladistvý vzhľad. Bezchybná pleť je snom takmer každého človeka, bez rozdielu pohlavia, rasy, či národnosti. Čistá pleť je totiž synonymom krásy a jej dosiahnutie je niekedy veľmi namáhavé. Jej kvalitu ovplyvňuje naša životospráva, starostlivosť a tiež aj hormonálne zmeny, či vonkajšie vplyvy. Často až keď sú všetky tieto faktory v rovnováhe vieme docieliť naozaj peknú pružnú a zdravú pleť.

Starostlivosť o pleť

maska na pleť

Starostlivosť o pleť by mala byť pravidelnou súčasťou našich dní. O pleť sa treba starať v dostatočnej miere, čo znamená predovšetkým v súlade s vašim typom pleti. Produkty, ktoré používate však môžete v závislosti od ročného obdobia obmieňať. Počas teplých dní potrebujeme používať hydratačné prípravky s ochranným faktorom, aby sme našu pleť chránili pred nepriaznivými vplyvmi slnečného žiarenia.

Typy pleti sa rozdeľujú na normálnu, mastnú suchú a zmiešanú. Je dobré vedieť aký typ pleti je ten váš, aby ste si vedeli vybrať vhodné produkty. Uvedomte si, že potrebujete používať kvalitné produkty s obsahom aktívnych látok, ktoré naozaj plnia svoju funkciu a preto je dobré do nich aj investovať.

Čo by mala obsahovať vaša starostlivosť o pleť počas chladných dní?

Vo všeobecnosti by sa starostlivosť o pleť nemala líšiť ani medzi ženami, ktoré sa líčia a ktoré naopak líčidlá nepoužívajú. Každý človek by si večer mal vyčistiť pleť, ideálne prírodným mydlom alebo čistiacim gélom. Ich funkcia spočíva predovšetkým v tom, že nás zbavia nečistôt, ktoré sa nám na pleti nahromadili počas dňa. Rovnaký postup je dobré zopakovať aj ráno. Okrem každodenného čistenia pleti je dobré zvoliť aj intenzívnejšiu formu čistenia raz do týždňa pomocou masky, či peelingu. Zloženie masky určuje intenzitu jej pôsobenia na vašu pleť. Cez zimu je dobré okrem čistiacich masiek používať aj rôzne hydratačné a regeneračné masky, ktoré pleť chránia aj pred chladom.

starostlivosť o telo

Najpodstatnejšou súčasťou zimnej starostlivosti o pleť by mala byť práve hydratácia. Je nesmierne dôležité chrániť pleť pred chladom, ktorý ju vysušuje. Hydratácia je dôležitá rovnako pre pery, ruky ako aj tvár. V zimných mesiacoch je dobré siahať po hutnejších krémoch, prípadne nanášať jemné krémy vo väčšom množstve. Aj pokiaľ sa líčite, mali by ste si pod makeup dopriať štedrú dávku krému, pretože makeup môže tiež pleť značne vysušovať spolu s mrazom.

Veľmi dobré hydratačné vlastnosti majú aj rôzne olejčeky, ktoré majú rovnako aj široké spektrum využitia. Počas zimy máte zároveň ideálne podmienky na vytvorenie relaxačnej rutiny. Doprajte si dlhý kúpeľ v horúcej vani s príjemnými aromatickými produktmi a hýčkajte svoju pokožku. Po kúpeli v teplej vode sa vám krásne otvoria póry a pleť môžete krásne hĺbkovo vyčistiť. Následne jej doprajte hĺbkovú dávku hydratácie s použitím prírodných olejčekov. Takáto večerná starostlivosť má aj ďalšie benefity najmä je to skvelá metóda na elimináciu stresu a relax.

Ako sa o pleť staráte vy počas zimných mesiacov? Na ktoré produkty nedáte dopustiť?