Prírodná kozmetika má množstvo benefitov, ktoré vám môžu priniesť krásnu a zdravú pleť. Okrem toho, že jej zloženie je veľmi účinné, od iných kozmetických prípravkov sa líči najmä účinnými látkami. Zatiaľ čo bežná kozmetika obsahuje chemické prípravky, ktorých úlohou je starostlivosť o našu pleť, prírodná kozmetika obsahuje len prírodné účinné látky.

Prírodné látky sú pre našu pleť a aj pre naše telo omnoho prirodzenejšie ako akákoľvek chémia. Mnoho ľudí zastáva názor, že produkty založené na prírodnej báze majú nižšiu účinnosť. Táto informácia však nie je úplne pravdivá. Prírodné produkty často účinkujú rovnako intenzívne ako tie chemické avšak s menší zásahom do nášho tela.

Fakty o prírodnej kozmetike

prírodná kozmetika

Prírodná kozmetika neobsahuje žiadne ropné, ani iné chemické produkty. Vďaka tomu pôsobí na našu pleť omnoho menej agresívne a obohacuje ju o prírodné zložky. Často totiž obsahuje rôzne esenciálne oleje alebo bylinky, ktoré sa od nepamäti používali na liečenie pleti a ich účinky sú 100% priaznivé. Dôležité je tiež ale vedieť rozoznať kedy ide o kvalitnú prírodnú kozmetiku, do ktorej sa oplatí investovať.

Všetky extrakty z rastlín, ktoré sú súčasťou kvalitnej prírodnej kozmetiky sa získavajú šetrne. Na základe toho majú aj po pridaní do prípravku stále preukázateľnú vysokú účinnosť. Často však takéto časovo a finančné náročné postupy spôsobujú vyššiu cenu tejto kozmetiky, oproti kozmetike s obsahom chemických a syntetických látok.

Ako si vybrať kvalitnú prírodnú kozmetiku?

Pri výbere akéhokoľvek produktu na vašu pleť sa opäť dostávame k zloženiu. V súčasnosti totiž nie je nijako legislatívne podložené to, že produkty označené ako prírodné alebo bio, aj reálne musia mať prírodné a bio zloženie. Práve preto je dobré venovať sa aj zloženiu produktov. Vo všeobecnosti vám môžem poradiť, že či už si kupujete bio potraviny alebo produkty na pleť menej je vždy viac. Čím menej rôznych zložiek prípravok obsahuje, tým lepšie.

Nenechať marketingu popliesť nám hlavu je niekedy naozaj ťažké, najmä v tejto dobe, kedy reklama vyskakuje z každého rohu. O tom či je prírodná kozmetika šetrnejšia k pleti je mnoho diskutabilných názorov. Je zaručená pravda, že pôsobí menej agresívne, avšak taktiež môže podnietiť upchávanie pórov, či tvorbu akné. Je dôležité vedieť, že každý sme individuálny a preto nie je možné celoplošne určiť prírodnú kozmetiku ako jedinú dobrú alternatívu.

Rovnako ako každému vyhovuje niečo iné, tak aj existujú rôzne značky prírodnej kozmetiky. Niektoré môžu byť naozaj kvalitné a s dobrým zložením, iné neúčinné a druhé zasa s obsahom syntetických látok. Dôležité je preto vyskúšať viacero alternatív a nájsť to najlepšie pre vás a vašu pleť. Taktiež vaša skincare rutina nemusí pozostávať len z prírodných produktov, ale môžete ich miešať aj s produktami syntetickými.

esenciálny olej

Kde nakupovať prírodnú kozmetiku?

Prírodnú kozmetiku môžete nakupovať rovnako prostredníctvom internetu ale aj v kamenných obchodoch, či lekárňach. Nákup prírodnej kozmetiky cez internet môžete realizovať napríklad prostredníctvom stránky Bohatstvo prírody. Pri nákupe na tejto stránke môžete zároveň uplatniť zľavový kód Bohatstvo-prírody.

Veľmi prehľadná je tiež stránka Bionatural.sk, ktorá sa tiež zameriava aj na predaj ekodrogérie a produktov do domácnosti. Nakupovanie prostredníctvom tejto stránky vám navyše prináša výhody, pretože môžete uplatniť Bionatural.sk zľavový kód.

Veľmi dobrou alternatívou je tiež nákup rôznych suplementov a doplnkov akým je napríklad kolagén. Jeho dodávanie do tela prináša neuveriteľné zázraky nielen v podobe zmeny kvality pleti ale aj funkcie organizmu. Zároveň má však blahodarné účinky rovnako na vrásky ako aj na akné. Pri nákupe môžete tiež uplatniť Incacollagen zľavu.