Spálňa je priestor, kde trávime veľa hodín počas spánku. Je dôležité aby bola útulne zariadená, pretože priestor, v ktorom spíme môže priamo ovplyvňovať aj kvalitu nášho spánku. Ako zariadiť spálňu útulne? Ktoré doplnky spálni dodajú moderný a útulný nádych? Aké farbiť voliť do spálne? Ako zariadiť spálňu tak aby bola vhodná na relax?

Posteľ

Pre spánok je najdôležitejšia pohodlná posteľ. Zároveň je však posteľ aj hlavným epicentrom celej spálne. Miestnosť sa často prispôsobuje práve tejto časti nábytku, pretože je rozmerovo veľká a priestranná. Pokiaľ chcete aby vaša posteľ vyzerala útulne, mali by ste určite siahnuť po vysokej posteli, ktorá sama o sebe pôsobí pohodlne a útulne.

Veľa však spraví aj obliečka, deka a vankúše. Takýto bytový textil doplní samotnú posteľ aj miestnosť. Umiestnenie postele je tiež veľmi dôležité. Malo by sa odvíjať najmä od jej veľkosti a taktiež aj typu miestnosti. Nie je jednoduché takto všeobecne určiť, kde by mala byť posteľ umiestnená. Postele môžete nakupovať výhodne s využitím Inpostele zliav, kvalitné matrace zas s využitím Dormeo zliav.

Útulná spálňa

Osvetlenie

Osvetlenie je v spálni tiež veľmi dôležité. Mali by ste vždy voliť aspoň dva druhy osvetlenia. Veľké osvetlenie by malo byť intenzívne a slúžiť na svietenie počas dňa. Na večer je vhodná lampa, ktorá je aj výborným bytovým doplnkom. Tiež by ste sa mali zamerať na to, aby lampa, ktorú večer používate vyžarovala teplé svetlo. Teplé, žlté svetlo je upokojujúce a tiež je lepšie pre vaše oči.

Výber lampy by ste mali prispôsobiť najmä priestoru. Veľmi praktické a tiež aj dizajnové kúsky predstavujú stojacie vysoké lampy. Veľký výber osvetlenia nájdete prostredníctvom predajne MerkuryMarket.sk, kde môžete zároveň uplatňovať aj MerkuryMarket zľavy.

lampa

Spálňa a bytové doplnky

Bytové doplnky sú pre útulnosť domova veľmi dôležité. V spálni sa môžu zdať zbytočné, avšak ak si chcete zariadiť fotogenickú, útulnú a nádhernú spálňu, určite by ste na bytových doplnkov nemali šetriť. Veľmi moderné sú v súčasnosti rôzne druhy obrazov, ktoré sa dajú rôzne kombinovať. Hodia sa rovnako do minimalistického aj do iného zariadenia, preto sú ideálnym doplnkom do interiéru spálne.

Medzi ďalšie bytové doplnky, konkrétne bytový textil, ktorý vy ste určite mali mať v spálni je koberec. Rôzne veľkosti kobercov, s dlhším vlasom, či geometrickými vzormi. Všetky tieto typy kobercov vnesú do vašej miestnosti šmrnc, eleganciu a taktiež aj dávku útulnosti. Výborným doplnkom vášho interiéru spálne môže byť aj umelá kožušina, ktorá je veľmi dobrým osviežením priestoru, a zároveň aj praktickou pomôckou na zahriatie nôh.

posteľ

Vytvorte si kútik pre svoj relax

Pokiaľ radi relaxujete, čítate knihy, počúvate hudbu, kreslíte si, či robíte iné relaxačné aktivity, vytvorte si v spálni kútik na relax. Stačí len pohodlné kreslo s príjemnou dekou a vankúšmi, stolík na položenie čaju a polička s knihami. Nielenže takýto kútik vyzerá skvelo, má aj veľký praktický účel, pretože tam môžete neobmedzene relaxovať a užívať si čas pre seba.

Pri zariaďovaní spálni je potrebné aby ste sa stotožnili s priestorom. Len tak viete plnohodnotne kombinovať nábytok s bytovými doplnkami a bytovým textilom. Snažte sa vytvoriť priestor ideálny pre vašu relaxáciu a zaručíte, že vaša spálňa budete ideálnym priestorom na oddych.