Esenciálne oleje majú svoje čaro a pre naše fyzické aj mentálne zdravie môžu predstavovať naozaj zázrak. Zázračná sila esenciálna olejov sa skrýva najmä v množstve prírodných extraktov, ktoré sú získavané prevažne z rôznych rastlín. Pri správnom užívaní vám môžu preukázať svoju liečivú silu a vy tak môžete plne využívať ich pozitívne vlastnosti na váš organizmus.

Esenciálne oleje a ich používanie

Esenciálne oleje majú väčšinou svoje špecifické využitie aj kvôli extraktom o ktoré sú obohatené. Na užívanie je však možné aj jednotlivé oleje kombinovať a tým docieliť úplne nové účinky, no vyžaduje si to aj určité skúsenosti. Esenciálne oleje sa používajú najmä na aromaterapiu a to tromi základnými spôsobmi: rozptyľovaním, lokálnou aplikáciou na telo alebo vo forme potravinového doplnku.

Používanie esenciálnych olejov má množstvo výhod aj v tom, že prakticky nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky. Pre svojich užívateľov teda poskytujú pri správnom užívaní len pozitívne vlastnosti. Pozor si však určite treba dať na ich vysokú koncentráciu a preto by ste sa pri užívaní mali určite zamerať na pokyny na etikete príslušného výrobku.

Aromatické použitie

Pri aromatickom použití sa využíva najmä inhalácia, kedy sa látky rozptýlia do ovzdušia a človek ich vdychuje priamo do pľúc. Tento spôsob zabezpečuje práve aj najúčinnejší spôsob použitia, pretože sa látky z pľúc dostávajú priamo do krvného obehu. Aromatické použitie esenciálnych olejov:

aromaterapia
  • Naparovanie. Pri takejto forme použitia stačí kvapnúť kvapku do misky s horúcou vodou a naparovať sa po dobu 5 minút. Táto forma aromaterapie je veľmi účinná a zároveň aj rýchla a príjemná.
  • Kúpeľ je spojením príjemnej aromaterapie a relaxačnej aktvity. Stačí keď do vody pridáte základný olej zmiešaný s 5-10 kvapkami esenciálneho oleja. Vyhýbajte sa aplikácii priamo do vody, pretože esenciálne oleje sú vo vode nerozpustné a teda budú plávať na povrchu.
  • Difuzér/aromalampa. Táto možnosť aromaterapie je tiež veľmi príjemná, pretože esenciálne oleje čistia vzduch. Zároveň si tak môžete navodiť príjemné psychické rozpoloženie.

Vonkajšie lokálne použitie

  • Použitie pri masáži. Esenciálne oleje sú veľmi dobrým doplnkom masáže, pretože vám môžu pomôcť sa ešte viac uvoľniť a precítiť jednotlivé pohyby.
  • Obklady. Ďalšou formou využitia je pri vytváraní obkladov, ktoré vám môžu pomôcť pri úľave od bolesti. Zároveň ide o veľmi jednoduché používanie, kedy misku naplníte vodou a kvapnete do nej pár kvapiek esenciálneho oleja. Následne ponoríte látku a tú môžete použiť na rôzne časti tela podľa potreby.

Vnútorné použitie

Niektoré vybrané esenciálne oleje sa môžu využívať aj na vnútorné použitie, teda na konzumáciu. Môžete takto podporiť liečbu rôznych zdravotných problémov. Vždy si pri takomto užívaní treba skontrolovať, či ide o čisto prírodný olej a či sa môže reálne konzumovať. Nikdy by sa však nemali konzumovať čisté a mali by sa riediť v oleji alebo alkohole. Takéto užívanie by nemalo byť pravidelné, ide skôr len o výnimočnú formu užitia.

esenciálne oleje

Kde nakupovať esenciálne oleje?

Na nákup esenciálnych olejov môžete využívať rôzne internetové, aj kamenné predajne. My vám prinášame pár tipov na výhodný nákup týchto produktov prostredníctvom internetu. Nakupovať môžete napríklad s využitím Bionatural zľavy, Alza zliav, Herbatica zliav, Altevita zliav, Valachshop zľavy a množstva ďalších.

Užívanie esenciálnych olejov vám môže úplne zmeniť život. Pokiaľ by ste s aromaterapiou chceli začať, určite je dobré komunikovať s ľuďmi, ktorí sa v tejto oblasti vyznajú, aby ste nadobudli určité poznatky. Vďaka pravidelnému užívaniu tohto zázraku môžete pocítiť liečivú silu prírody priamo na vašom tele.