Zdravé návyky nám môžu pomôcť vybudovať si imunitu a podporiť náš zdravý životný štýl. Napriek tomu, že necvičíte a nestravujete sa úplne zdravo, existuje pár zdravých návykov, ktoré vám môžu pomôcť žiť zdravšie a cítiť sa lepšie vo svojom vlastnom tele.

Pite viac vody

Voda je hlavnou zložkou nášho tela a tiež ju každodenne potrebujeme prijímať v dostatočnom množstve. Vďaka dostatku vody môžu prebiehať v našom tele všetky dôležité procesy a transportovať sa látky. Pokiaľ nedodržiavate pitný režim spôsobujete si zbytočné problémy.

Avšak pozor! Dôležité je piť najmä čistú vodu. Minerálne vody môžu byť pre naše telo vo veľkej miere zbytočne zaťažujúce a telo ich nepotrebuje v nadbytočnom množstve. Sladené vody nemajú účinky ako čistá voda. Okrem toho, že je voda dôležitá pre metabolizmus a organizmus, dodáva hydratáciu aj našej pleti, čo sa podpisuje aj na jej kvalite.

pitný režim

Vitamíny

Vitamíny sú veľmi dôležitou súčasťou nášho metabolizmu. Potrebujeme ich prijímať v dostatočnom množstve pre správnu funkciu nášho organizmu. Obzvlášť viac sa na vitamíny musia zameriavať športovci, ktorí okrem bežných vitamínov užívajú aj doplnky stravy. Pokiaľ sa zaujímate o cvičenie množstvo doplnkov stravy nájdete napríklad na Gymbeam.sk. Zároveň pri nákupe môžete uplatniť aj Gymbeam zľavový kód.

Medzi ďalšie dôležité látky, ktoré naše telo nevyhnutne potrebuje patrí napríklad kolagén. Kolagén sa v našom tele nachádza v určitom množstve, no s pribúdajúcim vekom jeho množstvo ubúda. Úbytkom kolagénu dochádza k starnutiu organizmu a s tým spojenými zdravotnými aj estetickými ťažkosťami. Kolagén môžete nakupovať napríklad prostredníctvom stránky IncaCollagen.sk. Aj pri nákupe na tejto stránke môžete uplatniť IncaCollagen zľavu.

Vitamíny samozrejme môžete vo veľkom množstve čerpať aj z ovocia a zeleniny. Je veľmi dobré stravu trochu upraviť a hlavne do nej priradiť omnoho viac zdravých jedál. Máte tak záruku, že telo dostane všetky potrebné živiny a bude silné a zdravé.

zdravé návyky

Pobyt na vzduchu

Ani si neviete predstaviť ako vám môže pomôcť pobyt na vzduchu vyrovnať sa so stresom a taktiež aj prečistiť si hlavu. Dostatok čerstvého vzduchu tiež stimuluje myslenie a tak budete mať oveľa väčšiu výkonnosť. Pravidelné prechádzky vás tiež udržujú v kondícii a vášmu telu prinášajú nespočetné množstvo ďalších výhod.

Pokiaľ tiež pobyt na vzduchu skombinujete s pohybom, nemôžete lepšie pomôcť svojmu telu. Je až neuveriteľné aký je pohyb, či šport pre naše telo prirodzený a ako výborne sa cítime po jeho vykonávaní. Je dobré nájsť si svoju formu pohybu, ktorá vám je najpríjemnejšia.

Antistresové aktivity

Stres pôsobí na naše telo veľmi prudko a agresívne. Dokáže spôsobovať psychické aj fyzické problémy a dostať nás až na naše pomyselné dno. Je preto veľmi dôležité do svojho života zaradiť niektoré antistresové aktivity. Pre každého to môže byť čosi výnimočné, individuálne. Nájdite si aktivitu, pri ktorej sa dokážete uvoľniť a nevnímať žiadne myšlienky.

antistresové aktivity

Pre niekoho to môže byť cvičenie, pre iného čítanie knihy, či kreslenie. Veľmi dobre na uvoľnenie stresu tiež fungujú rôzne ručné práce a hobby. Eliminácia stresu je jeden z najdôležitejších krokov k vedeniu zdravého a plnohodnotného života.

Aj keď sa nevenujete naplno zdravému životnému štýlu, môžete svoj život viesť zdravšie. Zdravé návyky sa postupne stávajú plnohodnotnou súčasťou vášho života a vy už ani nevnímate, že robíte niečo zvláštne a napriek tomu veľmi pomáhate svojmu telu. Snažte sa vybudovať si čo najviac zdravých návykov a vaše telo sa vám odvďačí.