Holenie nôh patrí medzi, nie práve obľúbené aktivity, ktoré dámy musia absolvovať. Počas leta si nohy holíme takmer každý deň, v zime im nechávame trochu oddych. Holenie nôh je aj napriek tomu rutinnou záležitosťou v rámci starostlivosti o telo, ktorú absolvujeme (nielen) pre zvýšenie sebavedomia. Ako si oholiť nohy precízne a pritom im dopriať aj dostatok starostlivosti? Ako si naozaj precízne oholiť nohy a eliminovať rýchly rast chĺpkov?

Holenie žiletkou

holenie žiletkou

Pokiaľ na holenie nôh používate jednorázové žiletky alebo strojček, je dôležité sa holiť na mokro. Pokiaľ si žiletkou budete prechádzať po suchej pokožke nedocielite žiadny efekt a ešte si nohy aj nesmierne podráždite. Pravidlom je teda holiť sa v sprche alebo vo vani. Ideálne je pokiaľ doprajete vašej pokožke a rovnako aj chĺpkom úvodných 10 minút v sprche.

Pokožka zvláčnie, vďaka čomu sa pootvoria póry v oblasti korienkov chĺpkov a rovnako aj chĺpky mierne zmäknú. Tiež by ste mali aplikovať penu na holenie, ale tiež postačí aj poriadna dávka sprchovacieho gélu, ktorý poriadne napeňte. Holenie bude omnoho jednoduchšie a tiež sa dostanete až ku korienkom, vďaka čomu vám oholené nohy vydržia dlhšie hladké.

Veľmi dobré je pred holením použiť peeling, ktorého funkcia je pokožku zvláčňovať a odstraňovať odumreté časti pokožky. Rovnako peeling zamedzuje aj zarastaniu chĺpkov, či zapaľovania korienkov. Pokiaľ chcete, aby vaše oholené a hydratované nohy zažiarili na nejakom podujatí, či len tak počas bežných dní, hoľte si ich radšej večer a následne aplikujte hydratačný olej. Nohy budú krásne hydratované, lesklé a hladké. Koža sa do rána zacelí a ráno budete mať nohy ako z prehliadok Victoria´s Secret.

Epilácia

Epilácia je odstraňovanie chĺpkov vrátane korienkov, ktoré je omnoho trvácnejšie a postupne sa môže množstvo chĺpkov úmerne redukovať. Epilátor je prístroj dostupný v mnohých cenových reláciách a rovnako aj stupňoch kvality prevedenia. Epilácia sa dá realizovať aj na sucho a rovnako aj na mokro. Vydrží omnoho dlhšie ako bežné holenie žiletkou, no pri epilovaní strávite o niečo viac času. Vstupná investícia je tiež o niečo vyššia, no pri pravidelnom používaní sa vám peniaze veľmi rýchlo vrátia.

nohy

Voskové pásiky

Voskové pásiky nepatria medzi veľmi obľúbený typ depilácie, pretože je značne bolestivý. Napriek tomu sú voskové pásiky nesmierne účinné a postup celého procesu je rýchly a jednoduchý. V drogériách viete kúpiť už priamo produkty, ktoré len aplikujte na nohy a strhnete, čiže ani žiadne dlhé prípravy nie sú súčasťou tohto postupu. Aj keď každé strhnutie sprevádza nie veľmi príjemná bolesť, rýchlo odznie a preto dámy stále vyhľadávajú tento spôsob odstraňovania chĺpkov. Nohy sú po použití voskových pásikov naozaj hladké až niekoľko týždňov.

Akú metódu odstraňovania chĺpkov preferujete Vy? Do ktorého spôsobu odporúčate investovať čas aj peniaze? Vyskúšali ste depiláciu v salónoch alebo sa holíte výlučne samé?