Každý z nás sa chce neustále zlepšovať. Samotná spoločnosť nás vedie k tomu, aby sme sa snažili byť čo najlepšou verziou seba a aby sme na sebe neustále pracovali. Je veľmi dobré celý život na sebe pracovať, plniť si sny a neustále sa posúvať ďalej. Ako sa môžeš neustále zlepšovať a rásť vo všetkých odvetviach tvojho života? Ako sa naučiť byť za každých okolností pripravený zlepšiť sa?

Produktivita neurčuje tvoju hodnotu

motivácia

Ešte pred tým ako začneme, určite chcem podotknúť, že produktivita v žiadnom prípade neodráža to aký si. Produktívny vieme byť všetci, keď chceme. Treba ale tiež nájsť to, v čom sa produktívny oplatí byť, pretože to má pre nás zmysel a napĺňa nás to. Pre každého z nás je to úplne individuálne a tak je to správne, aby sme sa všetci mohli rozvíjať súčasne. Rob to čo vieš najlepšie v danej situácií a nerob to čo je pre teba nekomfortné. Pri všetkom ale používaj kritické myslenie a uvidíš, že sa dostaneš ďalej.

Zlepšovať pracovné návyky

Keď som začala s touto témou, ako prvé mi napadlo zlepšovanie sa v kariére. Je to prirodzené, pretože práca a kariéra zaberajú veľkú časť nášho života a dokonca nás určitým spôsobom formujú. Aj v práci sa môžete neustále zlepšovať, nech už sa venujete akejkoľvek činnosti. Pokiaľ máte pocit, že nemáte možnosť rásť, pravdepodobne nie ste na dobrej pozícii. Zlepšenie môže byť aj zmena pracovnej pozície, pokiaľ nájdete prácu, ktorá vás bude naozaj baviť. Toto by malo byť cieľom každého človeka, pretože keď budete robiť prácu, ktorá vás bude baviť, váš život bude omnoho lepší a vy budete rásť.

Zlepšovanie pracovných návykov by som ohodnotila asi tak, že zlepšujete svoju efektivitu práce. Naučte sa správne si zadeliť čas, aby ste všetko stihli a mali zo seba naozaj dobrý pocit odvedenej práce. Budete tak domov chodiť odbremenený od povinností a myšlienok na prácu. Takto zlepšíte svoj pracovný život, čo priamo súvisí aj so zlepšením súkromného života, ktorý môžete venovať vašim obľúbeným aktivitám.

Zlepšovanie pracovných návykov môže súvisieť aj s lepším vybavením. V tomto prípade určite investuj do lepšej elektroniky, či kvalitnejšieho vybavenia. Ide predsa o tvoju budúcnosť!

Začni od seba

selfcare

Nechcem aby tento článok znel ako motivačná kniha, ktorá ti chce zmeniť život. No faktom stále zostáva, že ak chceš zmeniť svoj život, musíš začať od seba. Aby si sa mohol zlepšovať a rásť, musíš si vytvoriť ideálne podmienky. Hovoríme tu o pracovnej pozícii, ktorá ti bude umožňovať plniť si sny. Tiež to zahŕňa prostredie, ktoré ťa bude napĺňať láskou a pocitom spolupatričnosti.

Vzdelávaj sa, hľadaj nové kontakty, no zároveň venuj čas aj svojim potrebám. Nájdi si záľubu v starostlivosti o svoje telo a preukazuj mu vďačnosť za tvoj život. Pravidelnou prácou na svojom psychickom a fyzickom zdraví vytvoríš najlepšiu verziu seba samého, ktorú budeš akceptovať. Hľadaj si stále cieľ, ktorého sa môžeš držať a plň si svoje malé, či veľké sny. Snaž sa myslieť pozitívne a hľadaj v ľuďoch to najlepšie. Možno sa párkrát popáliš, no čaro je v tom, že aj každá negatívna skúsenosť ti pomôže rásť.