Hydratovaná pleť vyzerá sviežo a mlado. Práve preto sa ju väčšina dám snaží docieliť a udržovať sa tak v mladistvom vzhľade. Docieliť hydratovanú pleť môže byť náročné, najmä ak máte pleť staršiu, bez lesku, prípadne prirodzene suchú. Hydratácia pleti je však dôležitá pre všetky vekové kategórie a všetky typy pleti. Keď budete mať pleť dostatočne hydratovanú môžete predísť vzniku vrások, prípadne ich eliminovať. Vaša pleť nebude produkovať nadmerné množstvo kožného mazu, čo môže pomôcť aj problematickej pleti, ak sa za ňou neskrýva iný problém.

Pitný režim

Pitný režim by mal predstavovať základ, pokiaľ sa snažíte o dokonale hydratovanú pleť. Veď najviac hydratácie docielite zvnútra. Pitný režim je pre každého človeka individuálny, to znamená, že telo každého z nás potrebuje iné množstvo vody pre optimálne fungovanie. Do pitného režimu sa však započítava len čistá voda, prípadne bylinkový čaj bez sladidiel. Žiadne sladené nápoje, či káva nie sú súčasťou vášho pitného režimu a cukor môže dokonca vašej pleti škodiť.

Hydratovaná pleť vďaka správnym prípravkom

hydratovaná pleť

Hydratovať pleť môžete zvnútra aj zvonka. Na pleť nanášame rôzne kozmetické produkty, ktoré sľubujú hĺbkové čistenie, elimináciu kožného mazu, extrémnu hydratáciu a podobne. Niekedy je náročné sa medzi takým množstvom produktov zorientovať a vybrať si naozaj kvalitný produkt. Na hydratáciu vašej pleti odporúčame hydratačný pleťový krém, prípadne olej. Tieto produkty majú najlepšie vlastnosti pre docielenie požadovaného výsledku.

Vo všeobecnosti je dobré siahať po produktoch bez výraznej parfemácie, ktoré sa dobre vstrebávajú. Plusom je ak sú obohatené o rôzne prírodné výťažky, ktoré majú množstvo liečivých účinkov. Skvelým spôsobom hydratácie sú aj olejčeky, ktoré sú získavané priamo z rastlín. Sú 100% prírodné, väčšinou lisované za studena a prinášajú neskutočne hĺbkovú hydratáciu. Ich používanie je aj nesmierne príjemné napríklad na masáž aj vďaka príjemnej prírodnej aróme.

Špeciálna starostlivosť

Do tejto kategórie by som chcela zaradiť produkty, ktoré sú novinkami, prípadne sa používajú len ojedinele. Ide napríklad o masky, peelingy, či návštevy kozmetických salónov. Tieto procedúry by ste nemali robiť často, no ich miesto vo vašej beauty rutine by malo byť zaručené. Peeling odstraňuje suché a odumreté časti kože, vďaka čomu vám pleť ostane hebká. Maska dokáže hĺbkovo hydratovať, či vyčistiť pleť, prípadne regenerovať bunky. Kozmetické procedúry u profesionála majú ešte väčší význam, pretože sú pod odborným dohľadom a používajú sa pri nich profesionálne prípravky.

špeciálna starostlivosť

Doplnky stravy

Samozrejme sa v rámci krásnej hydratovanej pleti musíme zastaviť aj pri kategórii doplnkov stravy. Na trhu ich existuje mnoho a niektoré nepreukazujú takmer žiadne účinky. Treba byť teda pri ich výbere veľmi kritickí a obozretní, lebo sa ľahko môžete stať len obeťou marketingu. Pokiaľ už však chcete siahnuť po kvalitnom doplnku stravy, ktorý vám pomôže s pleťou, určite zvoľte kolagén.

Kolagén máme všetci prirodzene v tele, no ako starneme tak jeho množstvo ubúda. Práve preto sa nám začínajú tvoriť vrásky, pleť je menej pružná a suchšia. Pravidelným dopĺňaním kolagénu môžete tieto symptómy eliminovať, respektíve minimalizovať. Tiež má kolagénu pozitívne účinky aj na iné časti tela, ale vo všeobecnosti sa považuje ako účinný prostriedok voči starnutiu. Predáva sa vo forme tabliet, prípadne prášku.

Ako si udržujete hydratovanú pleť? Ako sa o ňu hĺbkovo staráte? Ktoré produkty sú pre hydratáciu pre vás dôležité? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentároch!