Šperky mali v minulosti predovšetkým funkciu platidla. Dnes ich používame vďaka estetickej funkcii na každodenné nosenie, prípadne na špeciálne príležitosti. V starších časoch šľachtici používali šperky na posilnenie svojej moci, pretože množstvo a kvalita šperkov boli odrazom spoločenského postavenia. V súčasnosti si už môžeme vyberať z veľkého množstva kvalitných aj menej kvalitných šperkov. Dokonca ich môžete nakupovať aj cez internet.

Výber šperkov

Ako sme už spomenuli, vyberať si môžete z veľkého spektra šperkov v rôznych cenových kategóriách a prevedeniach. Pri nákupe na internete si neviete presne skontrolovať stav šperkov, ani ich parametre. Je preto dôležité, aby ste na stránke našli čo najviac dôležitých údajov. Dôležité je najmä skontrolovať veľkosť a dĺžku pri šperkoch, ktoré sú triedené podľa veľkostí. Na všetkých overených internetových obchodoch nájdete všetky dôležité údaje bez akýchkoľvek problémov, no dôležité je ich aj skontrolovať.

Materiál

Pri šperkoch sa väčšina z nás zameriava najmä na materiál, z ktorého je šperk vyrobený. Každý certifikovaný predajca by mal uvádzať materiál, z ktorého je šperk zložený. Rovnako je dôležité overovať si certifikáty pravosti pri rôznych drahých kameňoch. Obchody, ktoré predávajú šperky by mali patriť pod Puncový úrad Slovenska. Všetky informácie o materiáli by ste na bezpečnom internetovom obchode mali zistiť bez väčších problémov.

Overte si informácie o reklamácii

Na stránkach internetových obchodov sú voľne dostupné aj informácie o reklamácii. Špeciálne pri produktoch s vyššou vstupnou investíciou a dlhšou zárukou by ste sa mali informovať aj o reklamácii. Taktiež sa zamerajte aj na možnosť vrátenia tovaru, keby produkt nebol podľa vašich predstáv. Väčšina obchodov poskytuje možnosť vrátiť produktov do niekoľkých dní od doručenia objednávky.

prstene

Bezpečnosť stránky

Bezpečnosť stránky si môžete overiť napríklad na základe jej transparentnosti. To znamená, že sa môžete bezproblémovo dostať k rôznym informáciám o majiteľovi, ku kontaktom, zákazníckemu servisu a tak ďalej. Snažte sa zistiť o spoločnosti čo najviac a vyhľadávajte recenzie. Recenzie sú jedným z najlepších spôsobov ako získať relevantné informácie o kvalite služieb a produktov konkrétneho internetového obchodu. Hľadajte stránky aj na sociálnych sieťach. Nenakupujte na internetových obchodoch s malým množstvom poskytovaných informácií.

💡Pri platbe si skontrolujte, či stránka sprostredkúva šifrované spojenie.

Nákup šperkov online je dnes už bežnou súčasťou nášho života a netreba si z neho robiť vrásky na tvári. Treba byť len opatrný a snažiť sa čo najlepšie chrániť pred podvodom. Pri uvedomelom nákupe sa však nemusíte obávať, že natrafíte na podvodnú spoločnosť. Nakupujte s dôrazom na kvalitu a snažte sa vyberať overené internetové obchody a väčšie spoločnosti.