Športovanie a cvičenie je v dnešnej dobe nesmierne populárne. Väčšina z nás má sedavý spôsob života, čo sa potom prejavuje aj na našich problémoch s chrbticou a držaním tela. Pravidelná športová aktivita nám však dokáže dodať energiu, množstvo endorfínov, ale aj viac sebavedomia a lepšiu postavu. Ako sa motivovať k cvičeniu a ako efektívne cvičiť aj v domácich podmienkach?

Cvičenie doma: ako na to?

Cvičenie doma je nesmierne jednoduché a pohodlné. Nemusíte nikde cestovať a ani si plánovať kedy si zacvičíte: stačí len byť doma a nájsť si čas. Napriek tomu môže byť ťažké sa doma donútiť, najmä kvôli nedostatku motivácie. Ak sa už ale odhodláte, potrebujete na to aj dostatočné vybavenie. Môžete si ho zadovážiť prostredníctvom internetových obchodov alebo aj v kamenných predajniach, na internete môžete využívať aj rôzne zľavy prostredníctvom portálu Zľavobook.sk.

pomôcky na cvičenie

Základné vybavenie, ktoré budete potrebovať pozostáva predovšetkým z kvalitného oblečenia a cvičebných pomôcok. Medzi najpotrebnejšie určite patrí podložka na cvičenie, činky, expandery a kvalitné tenisky. Všetky tieto produkty môžete nakupovať výhodnejšie s využitím Decathlon zľavy. Okrem základu si môžete dopriať aj množstvo kvalitných drobností, ktoré vás budú motivovať – napríklad športové hodinky, či doplnky stravy.

Aby ste vedeli ako máte cvičiť, ideálne je nasledovať nejaký program, ktorý vás bude sprevádzať vašou cestou. Vyberte si program, ktorého zameranie je práve vaším cieľom. Následne si stanovte časový rozvrh kedy, kde a čo budete cvičiť a tiež čo na to budete potrebovať. Ak chcete mať nad sebou väčšiu kontrolu, môžete si nájsť aj partnera na cvičenie, aby ste sa mohli navzájom podporovať. Tip na cvičiacu výzvu 👇

💡Kliknite pre viac info o programoch Chloe Ting

Ako získať motiváciu?

Motivácia je pri získavaní výsledkov nesmierne podstatná. Musíte sa predovšetkým zamerať na stabilný DOSIAHNUTEĽNÝ cieľ. Napríklad znížiť hmotnosť alebo vybudovať svaly, či získať fyzickú kondíciu. Následne je potrebné stanoviť si presný časový harmonogram, ktorý vás donúti cvičiť pravidelne. Ak nad sebou nemáte dostatočnú kontrolu, môžete využívať rôzne pripomienky. Veľmi dobrým motivátorom sú aj spomínané športové hodinky – aj tie môžete zakúpiť výhodnejšie ak použijete Datart zľavy.

Rovnako je nesmierne podstatné, aby ste cvičili správne a tiež pravidelne. Snažte sa spraviť si cvičenie príjemným – napríklad si pustite vašu obľúbenú hudbu. Samozrejme ak chcete docieliť čo najlepšie výsledky, mali by ste sa zamerať aj na kvalitu stravy- napríklad zvoliť správne nastavenie stravy pri chudnutí. Športové doplnky stravy vám tiež môžu pomôcť docieliť požadované výsledky rýchlejšie.

cvičenie doma

Aké výhody má cvičenie doma?

Medzi základné výhody cvičenia doma patrí cenová dostupnosť. Nemusíte platiť za vstup, ani za drahé oblečenie, pretože vás prakticky nikto nevidí. Investície sú výlučne do produktov, ktoré budete reálne využívať a tak nepreplatíte nič navyše. Rovnako si môžete púšťať vašu obľúbenú hudbu a tiež ísť cvičiť kedykoľvek. Ide o nesmierne pohodlný postup ako docieliť vašu vysnívanú postavu – v ceste vám stojí len vaša lenivosť, ktorú musíte poraziť.