Rúž je obľúbenou časťou dekoratívnej kozmetiky pre väčšinu dám. Dodá tvári farbu a môže prirodzene podčiarknuť vaše rysy, rovnako ako aj podporiť krásu vášho úsmevu. Práve preto množstvo dám pravidelne siaha po rúži na každodenné nosenie. Výrazné rúže môžu podporiť eleganciu a vibe samotného outfitu, pričom prirodzené farby dokážu len príjemne podčiarknuť črty vašej tváre. Ako si vybrať ten správny červený rúž a na čo je potrebné sa pri výbere zamerať?

Červená ako nadčasová klasika

červený rúž

Množstvo dám si myslí, že červená farba rúžu nie je pre každého. Je to ale veľký omyl. Dôležité je len zvoliť správny odtieň červenej konkrétne pre vás. Červené rúže môžu byť s podtónom teplej oranžovej, či studených modrých tónov. Aj intenzita rúžu, matnosť, či lesklosť môžu vplývať na to, ako sa vám rúž hodí. Správnym výberom môžu pery vyzerať plnšie a nesmierne elegantne. Nesprávnym výberom zas môže vyzerať celé líčenie nelichotivo, pery môžu vyzerať neprirodzene až komicky. Voľbu správneho rúžu môžete nechať na odborníkov v konkrétnych predajniach, existujú však aj niektoré stabilné pravidlá.

Predovšetkým sa pri výbere zameriavame na tón pleti. Tón vašej pleti môže byť studený (ružový), neutrálny (ružovo-žltý) alebo teplý (žltý). Na to aký tón pleti máte existuje aj jednoduchý trik- ak máte žily na zápästí modré- máte studený tón, zelené- teplý tón. Ak to neviete jednoznačne posúdiť, patríte do skupiny ľudí s neutrálnym tónom.

Pre teplejšie odtiene je vhodné vyberať rúže s oranžovým podtónom. Výborným výberom je brusnicová, či morušovo červená farba. Pre studené tóny sú ideálne rúže s modrastým nádychom, rovnako ako aj tmavšie odtiene až do bordovej. Tieto odtiene budú pôsobiť na vašej pokožke nesmierne lichotivo. Neutrálny tón patrí medzi tie, ktorým sa hodí akýkoľvek typ červeného rúžu. Obidve varianty by sa mali s vašou pokožkou stotožniť a príjemne vám podčiarknuť rysy tváre.

Aplikácia červeného rúžu

červený rúž

Keďže sú červené rúže nesmierne výrazné, ich aplikácia by mala byť precízna a detailná. Ideálne je najprv si hranicu pier vykresliť červenou alebo aj prirodzene sfarbenou ceruzkou na pery. Ceruzka na pery tvorí dobrý základ pre rúž, aby sa nerozpíjal do strán a rovnako aby dlhšie vydržal. Ak sa zameriavate aj na výdrž, odporúčame vyplniť celú plochu pier kvalitnou ceruzkou. Vzápätí prechádzame na samotnú aplikáciu rúžu.

Ideálne je zvoliť štetec určený na pery, ktorý je malý s ostrými hranami. Dokážete si takto pery detailne a precízne vykresliť a vyplniť. Rúžovanie priamo rúžom je totiž nesmierne neprecízne, keďže hrany sa častým používaním kompletne poškodia a neviete sa dostať do všetkých častí pier. Pri trvácnych rúžoch je aplikácia nesmierne dôležitá, pretože rúž vydrží na perách aj niekoľko hodín a neviete ho žiadnym spôsobom zmazať.

Tipy na záver

Ak máte problém s tým, že vaše zuby pôsobia žlto, mali by ste sa určite vyhýbať rúžom, ktoré majú krikľavé farby a siahajú do oranžova. To môže byť problém pre teplé tóny pleti, avšak vždy sa dá voliť menej výrazná varianta. V tomto prípade môžete siahať po menej intenzívnych farbách alebo pozmeniť spôsob aplikácie. Pokiaľ máte zase problém so suchými perami, odporúčame vám vyhýbať sa dlhotrvajúcim matným rúžom, ktoré pery vysušujú. Dobrým pravidlom je tiež vždy pery pred líčením v dostatočnom odstupe hydratovať balzamom alebo hydratačným krémom.