Dekorácie vo všeobecnosti predstavujú spôsob, ktorým rýchlo viete zmeniť atmosféru akejkoľvek miestnosti. Pridaním správnych doplnkov môžete dodať vášmu domovu útulnejší vzhľad, vďaka čomu sa v ňom budete cítiť ešte omnoho príjemnejšie. Sila týchto drobných zmien je priam úžasná a mnoho ľudí si ani neuvedomuje ako veľmi menia náš pohľad na svet okolo.

Sezónne dekorácie

Vzhľadom na zmenu ročných období, či príchod rôznych sviatkov si často domov zdobíme rôznymi sezónnymi dekoráciami. Najznámejšie sú zrejme tie vianočné, či veľkonočné. Tento tip dekorácií je väčšinou možné uplatniť aj niekoľko rokov po sebe a často sa nám konkrétne kúsky spájajú priamo so sviatočnou náladou. Investícia do pekných vianočných dekorácií je priamo investícia aj do rodinnej atmosféry pri vianočnom stromčeku. Okrem stromčeka však určite váš domov zútulnia ja rôzne svetielka, či sviečky, ktoré podporia celkovú sviatočnú náladu.

Nadčasová elegancia

Okrem dekorácií, ktoré využívame len sezónne je dobré nájsť si aj také, ktoré môžete mať vystavené celoročne a budú vám robiť radosť. Pokiaľ sa vám aj okukajú, môžete ich len rôzne poprehadzovať a vytvoríte úplne nový dojem z priestoru. Pri dekorovaní miestnosti je najdôležitejšie žiť sa s priestorom a využiť jeho potenciál. Tak budete dekorovať zmysluplne a podčiarknete atmosféru celej miestnosti do posledného detailu. Poďme sa teda spolu pozrieť na tipy na skvelé nadčasové dekorácie.

dekorácie

Rámiky s fotkami

Rám na fotku je dekoráciou, ktorá nikdy nevyjde z módy. V súčasnosti sa okrem osobných fotografií do interiéru vo veľkom dávajú aj rôzne plagáty miest, rastlín, či abstraktného umenia. Voľba je len na vás a vašich preferenciách. Medzi overené rady však patrí, aby ste sa držali motta menej je viac a nekombinovali rôzne vzory, či farby. Platí to najmä pokiaľ použijete na stenu viac rámikov naraz.

Izbové rastliny

Izbové rastliny patria medzi dekorácie, ktoré sú zároveň aj domácimi miláčikmi. Najmä dámy obľubujú starostlivosť o kvety, no a mať v domácnosti niečo zelené je veľmi príjemné a estetické. Izbové rastlinky taktiež patria medzi nadčasové kúsky a aj keď si vyžadujú starostlivosť sú úžasnou dekoráciou, ktorá zmení atmosféru celej miestnosti. Pri tejto dekorácii zároveň nemáte ako šliapnuť vedľa, stačí len zvoliť vhodný kvetináč a akúkoľvek rastlinku, ktorá sa vám páči. Správnou starostlivosťou sa potom už len snažte docieliť, aby bola rastlinka zdravá a robila vám radosť.

Sviečky

Sviečky sú opäť bytovým doplnkom, ktorý má okrem estetickej aj praktickú funkciu. Pre väčšinu ľudí je svetlo sviečky upokojujúce a relaxujúce, preto ich vyhľadávajú všetky vekové kategórie. Zároveň je sviečka príjemnou dekoráciou. Samotný výber je opäť nesmierne jednoduchý, stačí pokiaľ zladíte farbu k vášmu nábytku a máte vyhraté. Dokonca si už v súčasnosti môžete vyberať z rôznych vôní, ktoré vám prevoňajú celý byť, čo je benefitom pri tvorbe rodinnej atmosféry.

sviečky

Vankúše a deky

Pokiaľ poznáte termín hygge, určite ako prvé si spomeniete na huňatú deku. Deky a vankúše sú symbolom pohodlnosti a teda aj domova. Váš domov vedia doladiť tou správnou atmosférou a zároveň sú aj nesmierne praktické, pretože plnia svoju funkciu. Zameriavajte sa na minimalistické dizajny a neutrálne farby a môžu vám ako dekorácie vydržať až niekoľko rokov. Tiež ich môžete rôzne po dome meniť a tým meniť aj atmosféru miestností.

Ako doma dekorujete vy? Myslíte si, že dekorácie majú naozaj pre atmosféru domova taký veľký význam? Bez ktorých spomenutých dekorácií si neviete predstaviť váš domov? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!