Ústna hygiena je asi najpodstatnejším aspektom, ktorý ovplyvňuje krásu vášho úsmevu a tiež zdravotný stav vašich zubov. O ústnu dutinu je potrebné sa náležite starať, aby ste zaručili, že sa vám na zuboch nebude usadzovať povlak a nebudú sa tvoriť zubné kazy. Používanie kvalitnej zubnej kefky, medzizubných kefiek, či dentálnej nite by malo byť základom. Ako na to?

Základy ústnej hygieny

Základom ústnej hygieny je samozrejme dôkladné čistenie zubov. Na čistenie je ideálne používať zubnú kefku, ktorá môže byť klasická plastová, bambusová, či napríklad aj elektrická. Medzi najlepšie voľby v súčasnosti patrí jednoznačne elektrická kefka, ktorá vám celú údržbu vašej ústnej dutiny značne uľahčí. Zároveň umýva zuby omnoho precíznejšie a zbaví vás akýchkoľvek nečistôt, ktoré sa na zuboch počas dňa usadzujú. Skvelý výber elektrických zubných kefiek nájdete na Alza.sk, kde pri nákupe môžete využívať aj Alza zľavy.

Čo sa týka čistenia, zuby by ste si mali umývať minimálne 2 krát denne a to najlepšie ráno a večer. Okrem klasickej kefky je dôležité vyberať si aj kvalitnú pastu, pokojne môžete siahnuť aj po produktoch, ktoré majú čistiace schopnosti. Mnohí ľudia na zavŕšenie ústnej hygieny používajú aj ústnu vodu, ktorá poskytuje pocit sviežeho dychu a odstráni zvyšky nečistôt. Pasty a iné produkty pre čistenie a bielenie vašich zubov môžete nakupovať výhodnejšie s využitím Notino zľavy.

Ktoré jedlá treba obmedziť?

Na zuby najhoršie pôsobia sladké jedlá, ktoré sa prilepia priamo na zub a spôsobujú vznik kazov. Určite je preto dobré vyhýbať sa sladkým jedlám a nápojom. Dobrou prevenciou je po každom takomto jedle vaše zuby dôkladne vyčistiť. Na estetickú stránku čistoty zubov vplývajú aj nápoje ako káva, či kola, ktoré môžu zuby zafarbovať do neestetickej žltej farby. Aj na tieto aspekty si teda treba dávať pozor.

🦷Ak sa vám stane, že zuby zostanú zažltnuté, môžete siahnuť po bieliacich pásikoch. Výhodne ich môžete kúpiť napríklad s využitím Prezdravie zľavy.

Správny spôsob umývania zubov

Do starostlivosti o zuby samozrejme patrí a aj pravidelná návšteva vášho stomatológa. Tiež je dobré absolvovať dentálnu hygienu, ktorá dokáže hĺbkovo vyčistiť vaše zuby a tak poskytnúť omnoho hlbšiu úroveň čistoty. Starostlivosť o vaše telo a zuby je nesmierne dôležité, ešte obzvlášť z dôvodu, že nás reprezentujú a majú praktický účel pre naše bežné fungovanie.